ZUS ostrzega: Uwaga na zawirusowane maile!

Uwaga na oszustów, którzy wysyłają maile z informacją o obowiązku opłacenia faktury wystawionej przez ZUS. To zawirusowana wiadomość. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika.

Do części klientów ZUS trafiły maile, które do złudzenia przypominają wiadomości z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z ich treści wynika, że należy opłacić fakturę wystawioną przez ZUS. Do wiadomości załączony jest plik z tą właśnie fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować. Ale przede wszystkim – pod żadnym pozorem – nie otwierać załączonego pliku.

- Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur. Także nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji mailem. Dokumenty i formularze można pobrać samodzielnie ze strony internetowej ZUS. Ewentualne informacje ZUS przekazuje elektronicznie tylko tym klientom, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie przy użyciu profilu PUE ZUS – przekazuje Karol Jagielski regionalny rzecznik prasowy ZUS w Szczecinie.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się skontaktować z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – pod numerem 22 560 16 00.

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia