Zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w Rega Arena Futsal Lidze

Po rozegraniu VI kolejki płotowskiego futsalu zapadły pierwsze rozstrzygnięcia przed play off- ami. Pewne jest, że  bez względu na wyniki ostatniej  kolejki, pierwsze miejsce zajmie Polonia, a ostatnie Young Stars Polonia. Natomiast o kolejności pozostałych miejsc dowiemy się po rozegraniu spotkań VII kolejki w następny piątek 25 stycznia. Przed każdym ze spotkań zawodnicy i publiczność zgromadzona w hali, uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

         W pierwszym spotkaniu VI kolejki Polonia rozbiła młody zespół  z Reska 11 : 1. Do przerwy Mewa rozgrywała wyrównany mecz z doświadczonym zespołem Polonii. To Reszczanie zdobyli pierwsi bramkę po strzale Łokaja, ale brakło im sił i po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. 5 bramek dla Polonii strzelił Patryk Podbiegło, a kolejne 3 dołożył jego młodszy brat Maciej oraz po jednej Lipiński, Ratajczyk i Przybysławski.  

         Następnie na parkiet wybiegły Sowianka i Young Stars Polonia. Do przerwy toczył się wyrównany mecz. Padła tylko jedna bramka, a zdobył ją zawodnik Sowianki  Mikołaj Cymkiej. W drugiej połowie bardziej doświadczony zespół z Sowna udokumentował swoją przewagę kolejnymi 3 bramkami. Dwie  strzelił Klimas i jeszcze jedną dołożył Cymkiej. Honorową bramkę dla młodzieży z Płotów zdobył Głąbecki w ostatniej minucie spotkania i mecz zakończył się zwycięstwem Sowianki 4 : 1.

         W ostatnim meczu tego wieczora zmierzyły się Gardominka Mechowo z Zielonymi Wyszobór. Było to wyrównane spotkanie. Do przerwy na tablicy wyników było 1 : 1po bramkach Spaczyńskiego i Zaorskiego. W drugiej połowie przewagę uzyskali zawodnicy z Mechowa, zdobywając kolejne trzy bramki po strzałach: Dobosza, Bonieckiego i Tokarczyka. Ambitnie grający zawodnicy z Wyszoboru odrobili straty i na minutę przed końcem meczu doprowadzili do wyniku 3 : 4. Na listę strzelców wpisali się Kwiręg i Bartłomiej Lal. Jednak na więcej Zielonych  nie było już stać i to Gardominka zdobyła kolejne 3 punkty, awansując na 4 miejsce w tabeli. 

Tabela Rega Arena Futsal Ligi po VI kolejce:

 Miejsce Nazwa zespołu Mecze Punkty  Bramki

  1. Polonia                   6           18        45 – 7
  2. Pomorek                 6           12        32 – 23
  3. Mewa                     6            12       23 – 23
  4. Gardominka           6            9         25 – 35 
  5. Sowianka                6            9         15 – 19
  6. Rega Arena             6           9         25 – 29
  7. Zieloni                    6             3       13 – 29
  8. Young Stars            6           0        15 – 28

 

Lista najlepszych strzelców:

Paweł Dobosz – 17, Patryk Podbiegło – 15, Krystian Siedlecki i Maciej Podbiegło  – 9, Kacper Litwin – 8, Artur Lipiński – 7,  Artur Nabrzewski -  6, Marcin Stopa, Fernando Batista, Daniel Ratajczyk, Piotr Wiktorowicz, Oskar Michalonek, Eryk Leder, Bartosz Rokita i Arkadiusz Siedlecki po 5.

W ostatniej kolejce 25 stycznia zagrają :

18.15  Young Stars  -  Gardominka 
19.00   Zieloni  -   Sowianka
19.40   Pomorek  -  Polonia
20.20   Mewa  -   Rega Arena

 

       Tekst i zdjęcie: Józef  Andrzejewski

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia