Zamki na Pomorzu Środkowym - Nowe odkrycia, nowe interpretacje [ZAPROSZENIE]

Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Brojcach zapraszają na spotkanie poświęcone średniowiecznym zamkom z Pomorza Środkowego.

Czy wiecie, że w Koszalinie istniał zamek, nad którego modernizacją w XVII wieku pracowali architekci z Holandii? Czy wiesz, że w Darłowie mieszkał władca czterech państw? Czy wiesz, że najbliżej Koszalina położony zamek znajdował się we wsi Strzeżenice? Czy wiesz, że udało się zlokalizować położenie zamków w Bobolicach, Sianowie, Białym Borze czy Polanowie?

- Andrzej Kuczkowski, kierownik Działu Archeologii Muzeum w Koszalinie opowie Państwu o średniowiecznych zamkach naszego regionu. Dzięki prowadzonym przez niego od dwóch lat badaniom udało się ustalić, że w naszej części Pomorza znajdowało się około..200 (!) średniowiecznych zamków, po których większej części zachowały się do tej pory ślady – informują organizatorzy wydarzenia, którzy już dziś zapraszają na pasjonującą wędrówkę po zabytkach naszego regionu.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 10 listopada w Sali wiejskiej w Brojcach, ulica Długa 43. Początek, godz. 17.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/415513066043227/?active_tab=about

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia