Zaginiony starszy człowiek odnaleziony. Wycieńczony trafił do szpitala

Wczorajszy wieczór i noc były bardzo pracowite dla służb w naszym powiecie. Wszystko za sprawą starszego człowieka, który wyszedł z ośrodka wypoczynkowego w Mrzeżynie i ślad po nim zaginął.

Chory na Alzheimera, starszy mężczyzna przebywał w ośrodku Piramida w Mrzeżynie. Około godziny 19:00 oddalił się z ośrodka i ślad po nim zaginął. Do akcji poszukiwawczej ruszyli strażacy, policja i myśliwi. Oprócz przeszukania Mrzeżyna, służby ruszyły przeczesać las i okoliczne szuwary. Zasięg poszukiwań obejmował sąsiednie Rogowo.

Na początku służby miały kontakt telefoniczny z zaginionym. Mężczyzna, nie potrafił określić swojego położenia. Dzięki połączeniu telefonicznemu udało się namierzyć prawdopodobne położenie zaginionego. Niestety, około godziny 22:00 poszkodowanemu rozładował się telefon i kontakt całkowicie się urwał. W miejscu, w którym namierzony był sygnał telefonu, starszego człowieka już nie było, dlatego, że cały czas poruszał się, zamiast zostać w jednym miejscu.

Nadeszła noc, z mężczyzną nie było kontaktu, a wszystko wskazywało na to, że błądzi w okolicach Rogowa, gdzie znajduje się las i dwumetrowe szuwary. Wokół bardzo dużo zwierzyny i wystraszony, chory, starszy człowiek.

Do akcji poszukiwawczej włączyli się również postronni ludzie. Około 23:40 w okolicach Fortu Rogowo znaleziono zaginionego pana Adama. Wyczerpany, zziębnięty, siedział na ziemi.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia