Wygrały konkurs, który zorganizował prof. D. Rosati i pojadą do Brukseli. 

Uczennice z gryfickiego „Miłosza” pojadą do Brukseli. Wyjazd jest nagrodą za najlepsze wyniki w konkursie o Unii Europejskiej. Wcześniej z dwójką pozostałych laureatów odebrały nagrody z rąk prof. Dariusza Rosatiego.
 

Konkurs, który odbył się wczoraj, 23 maja w gryfickim „Miłoszu”, miał na celu popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego uczestnicy, łącznie 32 uczniów, w ciągu 30 minut musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące wykorzystania funduszy europejskich w województwie zachodniopomorskim, działalności instytucji i innych organów UE, realizacji budżetu UE, a także wiedzy o działalności parlamentarnej profesora Dariusza Rosatiego, który był organizatorem konkursu.
Przed ogłoszeniem wyników, uczniowie i nauczyciele mieli okazję wysłuchać wykładu profesora Dariusza Rosatiego, Posła do Parlamentu Europejskiego na temat korzyści płynących z obecności Polski (i innych państw) w Unii Europejskiej.
Tuż po nim ogłoszono wyniki konkursu, w którym miejsce III ex aequo zajęli Eryk Wegner i Krystian Błaszczyk – uczniowie kl. II LPG; II lokatę uzyskała Monika Kawiorska z kl. I LPG. Natomiast, zdobywczynią I miejsca została Emilia Pierzchała – uczennica kl. II TE. Nagrodą za zajęcie I i II miejsca jest trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia