Wycięli drzewa w gryfickim parku – mieszkańcy pytają po co?

Kilka topoli zostało wyciętych w parku miejskim w Gryficach. Kolejne drzewa zostaną usunięte w najbliższych dniach. Oburzeni mieszkańcy pytają, komu one przeszkadzały?

– Czy mogą Państwo zainteresować się sprawą wycinki kilkunastu topoli w parku w Gryficach? To jest park więc, jak sama nazwa na to wskazuje teren zadrzewiony, a tu tyle drzew poleciało – napisał w mailu do naszej redakcji pan Paweł.

O to, dlaczego drzewa w alejce nad Regą zostały wycięte pyta również za pośrednictwem naszej redakcji pani Małgorzata.

Jak ustaliliśmy, drzewa rosnące w alejce prowadzącej od kładki w stronę wodospadu zostały wycięte z powodu złego stanu. To jeszcze nie koniec wycinki. W sumie w tym miejscu usuniętych zostanie 19 topoli.

- To były chore drzewa. Ich stan zagrażał bezpieczeństwu osób, które poruszały się tą alejką. Zostaną one zastąpione nowymi drzewami z gatunku wierzby płaczącej. Nowych drzew będzie także dziewiętnaście – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Katarzyna Młynarska z Urzędu Miejskiego w Gryficach.

Zgodę na wycinkę starych drzew wydało Starostwo Powiatowe w Gryficach. Wierzby płaczące, które zastąpią topole, muszą zostać nasadzone do końca tego roku. Jak informuje nas Katarzyna Młynarska, być może stanie się tak już pod koniec marca.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia