Wyborcy już odwiedzają lokale wyborcze...

O godzinie 7.00 otwarte zostały lokale wyborcze. Wyborcy mają więc czternaście godzin na to, aby wybrać swoich przedstawicieli w samorządach.

Wybory samorządowe ruszyły. Lokale wyborcze otworzyły swoje podwoje o godzinie 7.00. Udając się do lokalu wyborczego, należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, bo tylko na tej podstawie członkowie komisji wyborczych mogą wydać karty. Na czterech kartach, znajdują się nazwiska kandydatów na burmistrza bądź wójta, radnych gmin, powiatu oraz województwa. Na każdej z list można oddać tylko jeden głos. W świetle przepisów prawa głos ważny to nie tylko znak „X”, ale każde przynajmniej dwie przecinające się linie, które należy postawić przy nazwisku swojego kandydata.

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21.00. Do tego czasu trwa cisza wyborcza. Zabroniona jest agitacja wyborcza, a osoby, które naruszą ciszę wyborczą, będą za to odpowiadać przed sądem.

Jak udało nam się ustalić, na tę chwilę (kilka minut po 8.00 rano) w lokalach nie ma nadzwyczajnie dużego ruchu, ale wyborcy przychodzą oddać swój głos.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia