Wybieramy Rady Osiedli

Począwszy od dzisiaj w Gryficach, rozpoczyna się swoisty maraton wyborczy. W ciągu 4 najbliższych dni mieszkańcy Gryfic, wybierać będą Rady na czterech gryfickich osiedlach: 14.05.2019 r. na zebraniu wyborczym zbiorą się mieszkańcy, by wybrać Radę Osiedla nr 1, następnie 15.05. wybierana będzie Rada Osiedla nr 3, w czwartek 16.05. o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta spotkają się mieszkańcy, by dokonać wyboru Rady Osiedla nr 2, i jako ostatnią swoją Radę wybiorą mieszkańcy Osiedla nr 4. (szczegółowy harmonogram i miejsce zebrań podane w linku poniżej).

Na radnych wybrani zostaną kandydaci, zgłoszeni spośród osób obecnych na zebraniu, którzy uzyskają najwyższą liczbę głosów. Każda Rada Osiedla liczy 15 radnych.
- Apeluję do Mieszkańców Gryfic: jeżeli nie jesteście obojętni na to, co dzieje się blisko was, chcecie zmian na lepsze i możliwości wpływania na sprawy wokół was, głosujcie w wyborach do Rad Osiedli. - wzywa jeden z kandydatów do Rady Osiedla, Pan Grzegorz Szczudło.

Kadencja Rady trwa 5 lat. Zasiadanie w Radzie Osiedla jest nieodpłatne. Podstawowym zadaniem Rady Osiedla jest wspieranie działań mających na celu poprawę życia mieszkańców.
Rada Osiedla może występować do władz Miasta z inicjatywą lub wnioskiem np. o powstanie na osiedlu nowej inwestycji dla mieszkańców. Rada osiedla opiniuje kluczowe dla mieszkańców kwestie związane np. z komunikacją miejską czy inwestycjami na osiedlu. Rada dysponuje własnym budżetem, może też wystąpić o dotację lub dofinansowanie na konkretne projekty.

Szczegółowy harmonogram i miejsce zebrań (kliknij)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia