WOŚP już gra w Gryficach! Na początek aquathlon! [ZDJĘCIA]

54 osoby uczestniczyły w aquathlonie zorganizowanym przez gryficką pływalnię. Zawody już po raz trzeci odbyły się ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. W ten sposób sportowcy już dziś dołożyli swoją cegiełkę do WOŚP, którego kolejny wielki finał już jutro.

28. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już jutro. W Gryficach już dziś orkiestrowe granie rozpoczęła gryficka pływalnia w której odbyły się zawody w aquathlonie. Impreza zorganizowana została w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. Pieniądze zebrane ze wpisowego w całości trafiły do puszki WOŚP.

W zawodach, które podzielone były na dwie części: pływanie i bieganie wystartowało 54 uczestników. Wszyscy mieli do pokonania 200 metrów w wodzie oraz 5 okrążeń po terenach zielonych przy pływalni, czyli około 3,3 km.
Wyniki III AQUATHLONU - Policz się z cukrzycą
kobiety:
1. Karolin Jahnz - Stargard
2. Olga Domaradzka - Wysoka Kamieńska
3. Kaja Rodziewicz - Trzebiatów
4. Marta Koziorowska - Gryfice
5. Lucyna Stankiewicz- Migalska – GATri
6. Monika Lal – RunGryf Gryfice

mężczyźni:
1. Marcin Wojtysiak – Goleniów
2. Rafał Chabasiński – Ra-V
3. Sylwester Hawrot – CROWN Goleniów
4. Rafał Pryk - Rozbiegany Goleniów
5. Bartłomiej Gwardiak - Prime Cargo Poland
6. Bartek Musiał – UKS Aktywni Wysoka Kamieńska

Równocześnie podczas imprezy zorganizowanej w ramach wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przeprowadzono III Mistrzostwa Ziemi Gryfickiej w Aquathlonie Zimowym. Oto wyniki:
kobiety:
Kaja Rodziewicz
Marta Koziorowska
Lucyna Stankiewicz

mężczyźni:
Maciej Wędziński
Mirosław Prośniewski
Robert Oleszczak

Puchar w kategorii 200 metrów w wodzie dla najszybszego zawodnika Ziemi Gryfickiej trafiły do Bartka Rodziewicza, Jana Wędzińskiego oraz Jakuba Wyrwińskiego.

Specjalne wyróżnienie trafiło do Patrycji Chyla, Katarzyny Majeran oraz Anny Piwoni – najwytrwalszych zawodniczek, które zawody ukończyły na ostatnich miejscach.

Najmłodszymi uczestnikami dzisiejszej imprezy byli Lena Siutkowska. Najstarszy zawodnik to Henryk Kaczyński.

Dekoracji dokonali wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka oraz kierownik gryfickiej pływalni Łukasz Uldynowicz. Po zakończonych zawodach na wszystkich czekała gorąca grochówka, która ufundowało CRR Kapitol. Na koniec odbyło się losowanie – każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowe nagrody wśród nich m.in. słoiczek miodu, gadżety WOŚP i gminy Gryfice oraz kalendarze gryfickiej pływalni. Imprezę poprowadził Marcin Makowiecki. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia