Wicher zagra o powiększenie przewagi, Wybrzeże o pierwsze wiosenne zwycięstwo

Czas na dziewiętnastą kolejkę spotkań w „okręgówkach” Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W meczu kolejki wicelider, brojecki Wicher, zagra w Maszewie z zajmującą trzecie miejsce Masovią. Czas, aby pierwsze wiosenne trzy punkty zdobyło rewalskie Wybrzeże, które na wyjeździe rywalizować będzie z ostatnią drużyną.

Polonia Płoty po remisie z Zorzą Dobrzany odbiła się od dna i awansowała na przedostatnie miejsce w tabeli Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Jednak do tego, aby realnie myśleć o pozostaniu w dawnej V lidze brakuje podopiecznym trenera Pawła Przybysławskiego jeszcze bardzo dużo. Do dwunastej, w tej chwili pierwszej bezpiecznej pozycji, drużyna z Płotów traci dziesięć punktów. W sobotę Polonia zagra w Karsku z zajmującym dziewiąte miejsce Piastem. Jesienią w Płotach goście z Karska pewnie zwyciężyli 4:0. Po wpadce na własnym terenie, jaką był jedynie remis z Błękitem Pniewo, drużyna trzebiatowskiej Intermarche Regi musi zdobyć trzy punkty w wyjazdowym meczu z trzynastą w stawce Iną Ińsko, aby utrzymać pozycję wicelidera. Trzecie w tabeli Morzycko traci do Regi zaledwie jeden punkt i tylko czeka na kolejne potknięcie drużyny trenowanej przez Kamila Twarzyńskiego. W rundzie jesiennej w Trzebiatowie mecz zakończył się niespodziewanym remisem 2:2. Najwyższy czas, aby pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal, która rywalizować będzie w Lubanowie z ostatnią w Szczecińskiej Klasie Okręgowej drużyną Czarnych. Zespół znad morza w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach rundy wiosennej zdobył jeden punkt, przed tygodniem remisując 1:1 ze Stalą Szczecin. W rundzie jesiennej w Niechorzu miejscowi wygrali 5:2. 19 kolejka, sobota 8 kwietnia: 14:00 Iskra Golczewo – Morzycko Moryń, 15:00 Zorza Dobrzany – Chemik Police, 16:00 Piast Karsko – Polonia Płoty, 16:00 Arkonia Szczecin – Odra Chojna, 16:00 Błękit Pniewo – Mierzynianka Mierzyn, 17:00 Ina Ińsko – Intermarche Rega Trzebiatów, 18:00 Błękitni II Stargard – Stal Szczecin. Niedziela 9 kwietnia: 11:00 Czarni Lubanowo – Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Zaledwie dwa punkty w trzech meczach rundy wiosennej Klasy Okręgowej Północnej zdobył zespół Masovii. Mimo to drużyna z Maszewa zajmuje trzecią pozycję w tabeli, w sobotę podejmować będzie na własnym boisku drużynę Wichra Brojce, która wygrała wszystkie trzy wiosenne pojedynki w dodatku nie tracąc w nich ani jednego gola. W wypadku wygranej podopieczni trenera Józefa Andrzejewskiego umocnią się na drugim miejscu w tabeli, które jest premiowane awansem, a także powiększą przewagę nad trzecią drużyną do sześciu punktów. Jesienią w Brojcach gospodarze wygrali 4:2. Ciężka przeprawa czeka Błękitnych Trzygłów, którzy udadzą się do Mostów na mecz z tamtejszym Promieniem. Najbliższy rywal trzygłowian wygrał dwa z trzech wiosennych meczów i znajduje się na siódmym miejscu mając zaledwie jeden punkt straty do Błękitnych. W meczu na początku września ubiegłego roku Błękitni u siebie ograli Promień 2:1. Również na wyjeździe swój mecz rozegra gryficka Sparta. Zespół dowodzony z ławki przez trenera Grzegorza Kubasa w Łożnicy zagra z miejscowym Orłem. Najbliższy rywal gryficzan zajmuje dziesiątą pozycję i ma 22 punkty w dorobku, wiosną łożniczanie zdobyli trzy punkty skromnie 1:0 wygrywając w Radziszewie z Odrzanką. W dwóch pozostałych meczach, z Błękitnymi i Wichrem, stracili łącznie siedem goli nie strzelając żadnego. Jesienią w Gryficach gospodarze, nie bez problemów, zainkasowali trzy punkty zwyciężając 3:2. 19 kolejka, sobota 8 kwietnia: 12:00 Mewa Resko – Tanowia Tanowo, 15:00 Promień Mosty – Błękitni Trzygłów, 15:30 Flota Świnoujście – Ehrle Dobra Szczecińska, 16:00 Odrzanka Radziszewo – Iskierka Szczecin, 16:00 Masovia Maszewo – Wicher Brojce, 16:00 Orzeł Łożnica – Sparta Gryfice. Niedziela 9 kwietnia: 13:30 Pomorzanin Krąpiel – Pomorzanin Nowogard, 16:00 Zootechnik Kołbacz – Sarmata Dobra.

A klasa grupa 1, 17 kolejka, sobota 8 kwietnia: 15:00 Pionier Żarnowo – Bizon Cerkwica, 16:00 Korona Stuchowo – Prawobrzeże Świnoujście, 16:00 Zieloni Wyszobór – Radowia Radowo Małe, 16:00 Sowianka Sowno – Fala Międzyzdroje. Niedziela 9 kwietnia: 13:00 Jastrząb Łosośnica – Jantar Dziwnów, 14:00 Znicz Wysoka Kamieńska – Bałtyk Gostyń.

B klasa grupa 1, sobota 8 kwietnia: 15:00 Jantar II Dziwnów – Iskra II Golczewo. Niedziela 9 kwietnia: 12:00 Orzeł Mrzeżyno – Błękitni II Trzygłów, 13:00 Światowid Łobez – Gardominka Mechowo, 15:00 Lotnik Czarne – Orzeł Prusinowo.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia