Wicher przywiózł cenne punkty. Sparta gromi rywala

Ważne zwycięstwo na wyjeździe w Szczecińskiej Klasie Okręgowej odnieśli piłkarze brojeckiego Wichra, niestety ta sztuka nie udała się drużynie Wybrzeża Rewalskiego Rewal. W północnej „okręgówce” gryficka Sparta rozstrzelała w Dobrej tamtejszego Sarmatę, porażek doznały zaś ekipy z Płotów i Trzygłowa. Na pozycji lidera A klasy niezmiennie pozostaje Sowianka Sowno, która wygrała kolejny mecz.

IV liga: „małe derby” pomiędzy Gryfem Kamień Pomorski a Intermarche Regą Trzebiatów zakończyły się wysokim zwycięstwem piłkarzy Gryfa, który strzelili trzebiatowianom aż pięć goli i nie stracili żadnego. Więcej o tym meczu pisaliśmy we wcześniejszym artykule: http://www.superportal24.pl/trafila-rega-na-kamien/4183 . Wyniki 13 kolejki: Leśnik Manowo – Gryf Polanów 2:2, Hutnik Szczecin – MKP Szczecinek 0:1, Jeziorak Szczecin – Bałtyk Koszalin 1:2, Vineta Wolin – Ina Goleniów 2:1, Rasel Dygowo – Kluczevia Stargard 1:2, Sparta Węgorzyno – Osadnik Myślibórz 3:1, Olimp Gościno – Iskra Białogard 0:0, Gryf Kamień Pomorski – Intermarche Rega Trzebiatów 5:0, Sokół Karlino – Morzycko Moryń 1:1.

Skrócona tabela po 13 kolejce: 1. Morzycko 31 pkt., 2. Bałtyk 30 pkt., 3. Sokół 25 pkt. (…) 11. Intermarche Rega 17 pkt. (…) 17. Rasel 8 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: ważne spotkanie wygrali piłkarze Wichra Brojce. Mimo, iż przegrywali w odległym Dębnie 0:1 w dodatku grając jednego zawodnika mniej po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Błażej Szczupaczyński, zdołali strzelić dwie bramki w samej końcówce pojedynku. Najpierw futbolówkę do bramki wbił Jakub Pierścionek w 88 minucie a chwilę przed końcem spotkania pięknym strzałem z woleja Marcin Kocur. Pojedynek Błękitu Pniewo z Wybrzeżem Rewalskim Rewal również rozstrzygnął się w końcówce – niestety niekorzystnie dla przyjezdnych. Piłkarze znad morza prowadzili od 22 minuty po trafieniu Artura Pawnuka, miejscowi wyrównali w 82 minucie kiedy to piłkę do siatki skierował Paweł Plis. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry po raz drugi pokonał Sebastiana Tokarewicza i zapewnił trzy punkty miejscowym. Wyniki 11 kolejki: Chemik Police – Ogniwo Babinek 8:0, Mierzynianka Mierzyn – Flota Świnoujście 0:0, Zorza Dobrzany – Arkonia Szczecin 1:1, Błękit Pniewo – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:1, Dąb Dębno – Wicher Brojce 1:2, Odra Chojna – Iskra Golczewo 3:2, Biali Sądów – Stal Szczecin 1:4, Błękitni II Stargard – Piast Chociwel 4:0.

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Chemik 29 pkt., 2. Błękitni II 23 pkt., 3. Flota 22 pkt. (…) 11. Wicher 13 pkt. (…) 14. Wybrzeże 10 pkt., 15. Dąb 7 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: wyjazdowej porażki doznali piłkarze Polonii Płoty, którzy przegrali w Szczecinie z zajmującą trzecie miejsce w tabeli Iskierką 1:0, jedynego gola szczecinianie strzelili w 30 minucie gry. Również grając w delegacji przegrali Błękitni Trzygłów, którzy ulegli Inie Ińsko. Gospodarze objęli prowadzenie w 11 minucie rywalizacji, wyrównał dziewięć minut później Bartłomiej Ułasiuk. Chwilę po tej sytuacji miejscowi znów prowadzili lecz po upływie kolejnych kilku minut znów wyrównał Ułasiuk. Na przerwę to jednak Ina schodziła prowadząc 3:2. Kwadrans przed końcem miejscowi strzelili czwartego gola. Trzygłowianom udało się zdobyć bramkę kontaktową, która była dziełem Bartłomieja Ułasiuka, lecz miejscowi chwilę przed końcem ustalili wynik na 5:3. Także osiem goli padło w spotkaniu Sarmaty Dobra ze Spartą Gryfice z tą różnicą, że wszystkie zostały strzelone przez gości. Do przerwy gryficzanie prowadzili różnicą dwóch bramek dzięki trafieniom Szymona Sęka i Damiana Kowalczyka. Po zmianie stron trzy gole dołożył Robert Pałka a po jednym Piotr Siemionow, Maciej Szwech i Mariusz Remplewicz, który wykorzystał rzut karny. Wyniki 11 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Jantar Dziwnów 0:5, Sarmata Dobra – Sparta Gryfice 0:8, Ina Ińsko – Błękitni Trzygłów 5:3, Światowid 63 Łobez – Orzeł Łożnica 5:0, KP Przecław – Odrzanka Radziszewo 5:0, Pomorzanin Nowogard – Promień Mosty 2:0, Iskierka Szczecin – Polonia Płoty 1:0, Masovia Maszewo – Mewa Resko 2:2.

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Światowid 63 29 pkt., 2. Jantar 26 pkt., 3. Iskierka 23 pkt., 4. Masovia 20 pkt., 5. Sparta 19 pkt., 6. Błękitni 19 pkt., 7. Mewa 18 pkt., 8. Polonia 16 pkt. (…) 15. Sarmata 4 pkt., 16. Odrzanka 3 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 10 kolejki: Zieloni Wyszobór – Bizon Cerkwica 4:5, Znicz Wysoka Kamieńska – Pionier Żarnowo 0:1, Sowianka Sowno – Radowia Radowo Małe 2:1, Bałtyk Gostyń – Fala Międzyzdroje 2:6, Korona Stuchowo – Prawobrzeże Świnoujście 2:1, Zalew Stepnica – Intermarche Rega II Trzebiatów 2:1.

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Sowianka 24 pkt., 2. Korona 24 pkt. (…) 8. Bizon 12 pkt. (…) 11. Intermarche Rega II 6 pkt., 12. Bałtyk 3 pkt., 13. Zieloni 0 pkt.