Wicher nie zachłysnął się awansem, Wybrzeże rozbite przez Chemika

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek w Szczecińskiej Klasie Okręgowej trwa walka o miejsca premiowane awansem. Porażkę Intermarche Regi z liderującym Morzyckiem Moryń (o tym meczu pisaliśmy we wcześniejszym artykule) wykorzystał Chemik Police, który znokautował w Niechorzu miejscowe Wybrzeże i zrównał się punktami z trzebiatowianami. Ligę niżej pewny awansu Wicher Brojce nie zwalnia tempa i w sobotę pokonał kolejnego rywala.

Szczecińska Klasa Okręgowa: szóste w tabeli Wybrzeże Rewalskie Rewal podejmowało na własnym terenie plasującą się na trzecim miejscu ekipę Chemika Police. Po pierwszej części gry przyjezdni pewnie prowadzili 2:0, na początku drugiej odsłony policzanie zdobyli trzeciego gola. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Krzysztofa Gustera, który skierował futbolówkę do bramki po centrze Jacka Girczyca. Goście jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza miejscowych i ostatecznie zwyciężyli aż 5:1. Na boisku w Lubanowie spotkały się zespoły, które są już pewne degradacji do Klasy Okręgowej Północnej – zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Czarni podejmowali przedostatnią Polonię Płoty. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, gola dla przyjezdnych strzelił Mariusz Stachowiak. W niedzielne popołudnie rozegrany został mecz wicelidera, Intermarche Regi, z zajmującym pierwsze miejsce Morzyckiem Moryń. Goście do przerwy prowadzili 1:0, na początku drugiej połowy wyrównał Seweryn Zelmachowicz. Przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym a kilka minut później zdobyli trzeciego gola. Nadzieję miejscowym na choćby remis przywrócił Patryk Łapa, który był autorem bramki kontaktowej, lecz chwilę później morynianie po raz czwarty umieścili piłkę w bramce Sylwestra Gładysza i zwyciężyli 4:2. Trzebiatowianie nadal zajmują drugie miejsce, które jest premiowane awansem do IV ligi, lecz tylko dzięki korzystniejszemu rezultatowi w bezpośrednim pojedynku z Chemikiem Police, który ma tyle samo punktów na koncie. Walka o drugą lokatę trwać będzie zatem do ostatniej kolejki.

Wyniki 28 kolejki: Stal Szczecin – Arkonia Szczecin 0:4, Czarni Lubanowo – Polonia Płoty 1:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Chemik Police 1:5, Mierzynianka Mierzyn – Odra Chojna 2:1, Iskra Golczewo – Zorza Dobrzany 4:0, Błękit Pniewo – Błękitni II Stargard 1:2, Ina Ińsko – Piast Karsko 1:4, Intermarche Rega Trzebiatów – Morzycko Moryń 2:4

Tabela: 1. Morzycko 68 pkt., 2 Intermarche Rega 63 pkt., 3. Chemik 63 pkt., 4. Błękitni II 61 pkt. (…) 6. Wybrzeże 40 pkt. (…) strefa spadkowa: 12. Piast 31 pkt., 13. Zorza 30 pkt., 14. Ina Ińsko 20 pkt., 15. Polonia 19 pkt., 16. Czarni 17 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: weekendowa seria gier rozpoczęła się w Dobrej Szczecińskiej, gdzie zespół Ehrle podejmował Spartę Gryfice. Gospodarze szybko objęli prowadzenie lecz w ciągu kilkunastu minut bramkarza Ehrle dwukrotnie pokonał Mariusz Remplewicz i zrobiło się 1:2. Miejscowi jeszcze przed przerwą zdołali strzelić dwa gole i prowadzili 3:2. W drugiej połowie lepiej prezentowali się piłkarze z Gryfic, którzy dążyli do wyrównania. Niestety osiem minut przed końcem gospodarze po raz czwarty umieścili piłkę w bramce i zainkasowali trzy punkty, które zapewniły im utrzymanie. Mimo pewnego awansu tempa nie zwalniają zawodnicy Wichra Brojce, którzy zanotowali dwunaste zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem podopieczni trenera Józefa Andrzejewskiego po trafieniach Przemysława Szustka i Maksyma Luneko pokonali w Dobrej tamtejszego Sarmatę 2:0. Niedzielne spotkanie ostatniego w tabeli Zootechnika Kołbacz z Błękitnymi Trzygłów zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wyniki 28 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Sparta Gryfice 4:2, Iskierka Szczecin – Orzeł Łożnica 4:1, Mewa Resko – Masovia Maszewo 3:0, Sarmata Dobra – Wicher Brojce 0:2, Flota Świnoujście – Odrzanka Radziszewo 11:0, Pomorzanin Nowogard – Tanowia Tanowo 4:2, Pomorzanin Krąpiel – Promień Mosty 0:4, Zootechnik Kołbacz – Błękitni Trzygłów 0:0

Tabela: 1. Flota 77 pkt. (pewny awans), 2. Wicher 70 pkt. (pewny awans) (…) 5. Błękitni 47 pkt., 6. Sparta 47 pkt. (…) strefa spadkowa: 13. Odrzanka 23 pkt., 14. Tanowia 18 pkt., 15. Pomorzanin Krąpiel 17 pkt., 16. Zootechnik 16 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 24 kolejki: Fala Międzyzdroje – Jantar Dziwnów 0:3, Bałtyk Gostyń – Radowia Radowo Małe 1:5, Sowianka Sowno – Pionier Żarnowo 3:0, Intermarche Rega II Trzebiatów – Prawobrzeże Świnoujście 1:11, Znicz Wysoka Kamieńska – Korona Stuchowo 0:3, Bizon Cerkwica – Zieloni Wyszobór 11:0

Tabela: 1. Jantar 66 pkt. (pewny awans) (…) 3. Sowianka 47 pkt. (…) 7. Bizon 27 pkt. (…) 10. Jastrząb 23 pkt., 11. Intermarche Rega II 22 pkt., 12. Zieloni 7 pkt., 13. Znicz 7 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki ostatniej kolejki sezonu 2016/2017: Orzeł Mrzeżyno – Orzeł Prusinowo 2:2, Lotnik Czarne – Światowid 63 II Łobez 2:2, Jantar II Dziwnów – Gardominka Mechowo 8:1, Błękitni II Trzygłów – Iskra II Golczewo 0:10

Tabela końcowa sezonu 2016/2017: 1. Światowid Łobez 48 pkt., 2. Iskra II 36 pkt., 3. Światowid 63 II 24 pkt., 4. Błękitni II 23 pkt., 5. Jantar II 23 pkt., 6. Orzeł Mrzeżyno 20 pkt., 7. Lotnik 19 pkt., 8. Orzeł Prusinowo 10 pkt., 9. Gardominka 5 pkt.