Wicher lepszy od Sparty, passa Regi przerwana

Brojecki Wicher po ciekawym meczu pokonał w powiatowych derbach Spartę Gryfice. Pierwszej porażki w sezonie 2016/2017 doznała trzebiatowska Rega. W Płotach lider okazał się za mocny dla będącej w kryzysie Polonii.

Ostatnia w tabeli Szczecińskiej Klasy Okręgowej płotowska Polonia podejmowała na własnym stadionie przewodzącą stawce drużynę Morzycka Moryń. W pierwszych 45 minutach gole nie padły, jednak po przerwie lider nie pozostawił złudzeń gospodarzom i strzelając dwie bramki ostatecznie wygrał 2:0. Delikatny spadek formy w rozgrywkach ligowych przeżywa rewalskie Wybrzeże, zespół znad morza po raz trzeci z rzędu nie był w stanie wygrać meczu, tym razem w Dobrzanach grając przeciwko tamtejszej Zorzy. Bramkę dającą gościom prowadzenie zdobył Krzysztof Lisowski i gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą nad morze gospodarzom udało się doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Pierwszej porażki w bieżącym sezonie doznała Intermarche Rega Trzebiatów. Błękitni II Stargard wzmocnieni ośmioma zawodnikami na co dzień występującymi na drugoligowych boiskach pokonali trzebiatowian 8:3, już do przerwy miejscowi prowadzili aż 7:1. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16313

Po raz trzeci z rzędu w Klasie Okręgowej Północnej rywalizowały ze sobą zespoły z Powiatu Gryfickiego, w Brojcach miejscowy Wicher podejmował Spartę Gryfice. Goście objęli prowadzenie w 24 minucie kiedy to piłkę w siatce umieścił Maciej Rogowski, tuż przed przerwą po strzale jednego z zawodników Wichra futbolówka odbiła się od poprzeczki, a niefortunnie interweniujący Mateusz Świtniewski skierował ją do własnej bramki i było 1:1. Chwilę po zmianie stron błędy defensorów Sparty spowodowały, że Świtniewski zdecydował się ratować swój zespół od utraty gola zagrywając piłkę ręką we własnym polu karnym, przez co skończył udział w spotkaniu oglądając czerwoną kartkę. Rzut karny podyktowany za to przewinienie został zamieniony na gola przez Oleksandra Żdanowa, gospodarze objęli prowadzenie 2:1. Mimo gry w osłabieniu Sparta mogła zdobyć bramkę dającą jej remis, jednak zamiast tego straciła kolejnego zawodnika, gdyż za dyskusję z arbitrem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Dąbrowski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, Wicher Brojce pokonał Spartę Gryfice 2:1 i umocnił się na drugiej pozycji w tabeli, a dzięki porażce liderującej Floty traci do niej już tylko jeden punkt. Oba wcześniej wymienione zespoły z Powiatu Gryfickiego pokonały w dwóch poprzednich kolejkach zespół Błękitnych Trzygłów, który rywalizował na własnym boisku z Tanowią Tanowo. Do przerwy trzygłowianie prowadzili 1:0 po golu, którego autorem był Adam Cymkiej. W drugiej połowie kolejną bramkę strzelił Szymon Sęk ustalając tym samym wynik na 2:0 dla gospodarzy. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16314

Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz A klasy w Wyszoborze, gdzie będący jak dotychczas bez punktu w obecnym sezonie Zieloni zremisowali z jednym z kandydatów do awansu, Falą Międzyzdroje, 1:1. Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Bizona Cerkwica, którzy pokonali w Międzywodziu tamtejszy Bałtyk aż 10:1. Zwycięstwo odnieśli także zawodnicy Sowianki Sowno, którzy ograli na wyjeździe Znicz Wysoka Kamieńska 3:1. Remisem 2:2 zakończył się mecz w Stuchowie pomiędzy Koroną a Intermarche Regą II Trzebiatów, Jastrząb Łosośnica na własnym terenie nie sprostał Bałtykowi Gostyń przegrywając 2:3. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16364

W klasie B rozegrane zostały „małe derby” w których Gardominka Mechowo uległa rezerwom Błękitnych Trzygłów 0:2, Światowid 63 II Łobez pokonał Orła Mrzeżyno 4:3 a outsider ligi Orzeł Prusinowo był bez szans w starciu z rezerwami Iskry Golczewo przegrywając 0:4. W dodatku zespół z Prusinowa został ukarany walkowerem za mecz w Łobzie w którym padł remis 4:4. Jak się okazało w zespole Orła wystąpili nieuprawnieni do gry zawodnicy. To już drugi walkower prusinowian w obecnym sezonie i kolejny z tej samej przyczyny. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16441

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!