“Wiatr w żagle”, czyli 28. finał WOŚP. Szczegółowy program w Gryficach, Płotach, Trzebiatowie, Karnicach, Rewalu

Koncerty, mecze, licytacje, biegi, przejażdżki ciuchcią, kabaret "Ciach" i wiele innych. W Gryficach i Niechorzu wśród kwestujących Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Najbliższy 28. finał WOŚP w powiecie gryfickim jak co roku zapowiada się bardzo ciekawie. Zobacz, co się będzie działo w poszczególnych gminach.
 

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 stycznia. Celem zbiórki jest dziecięca medycyna zabiegowa, czyli walka o najwyższe standardy diagnostyczne i zabiegowe najmłodszych pacjentów. W tym roku w powiecie gryfickim orkiestra zagra Gryficach, Trzebiatowie, Płotach, Karnicach i Rewalu. Dzięki współpracy ze sztabem w Gryficach wolontariusze pojawią się także w Brojcach.

Gmina Gryfice
Główne wydarzenia związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywać się będą w Gryf Arenie. To właśnie tutaj, jak informuje Paweł Kamiński, szef gryfickiego sztabu WOŚP, już o godz. 10.00 rozpoczną się wydarzenia towarzyszące wielkiemu finałowi. Wśród nich mecze, turnieje i pokazy. Dodatkowo, na tych, którzy przyjdą do Gryf Areny czekać będzie wiele innych atrakcji - wiosłowanie w Fit Max, fabryka zabawy, pokaz Gryf Tactical Group czy przejażdżki kucem. Na godz. 17.00 zaplanowano blok z licytacjami (vouchery, karnety, koszulki finałowe WOŚP i wiele innych gadżetów).

Po raz drugi w czasie finału WOŚP w Gryficach obędzie się próba pobicia rekordu w „wielkiej ściskawie” - to o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa. O godz. 20.00 również na Placu Zwycięstwa rozpocznie się światełko do nieba.

Po raz kolejny do wielkiego finału WOŚP włączyły się także gryficki basen i strzelnica sportowa. Już w sobotę 11 stycznia gryficka pływalnia organizuje zawody w aquathlonie. Początek, godz. 10.00. W niedzielę zaś strzelnica sportowa „Baszta Gryfice” zaprasza na zawody strzeleckie. Początek, godz. 10:00.

 

Trzebiatów
W Trzebiatowie oficjalne Orkiestrowe granie rozpocznie się o godz. 14.00 w hali sportowej na stadionie. W programie m.in. występy, koncerty, pokaz pierwszej pomocy, rozgrzewający taniec zumba, czy przejażdżka tirem. Dodatkowo kącik robótkowa dla dzieci, konsultacja dietetyczna, stanowisko ORIFLAME, stanowisko DKMS, malowanie twarzy, animacje dla dzieci i poczęstunek.

Wcześniej, bo już o godz. 10:00 w okolicy „starego ronda” w Mrzeżynie po raz siódmy ruszy bieg z Jackiem Kabatą, który w tym roku pokona 28 kółek.

 

Karnice
Start o godzinie 15:30 w Gminnym Ośrodku Kultury. W programie nauka pierwszej pomocy z OSP Cerkwica, koncert TITTY TWISTER, występy lokalnych artystów, pokaz akrobatyki wicemistrzyni Polski Leny Chrobak z Top Toys. Nie zabraknie licytacji, kawiarenki z domowymi wypiekami i licznych atrakcji. Światełko do nieba o godz. 20:00.

 

Płoty
W Płotach finał WOŚP odbędzie się w Rega Arenie. Wielkie granie rozpocznie się o godz. 13:30 marszem po zdrowie, po którym o godz. 14.00 w hali rozpocznie się oficjalny finał WOŚP. W ramach niego zaplanowano m.in. występy przedszkolaków, uczniów z płotowskich szkół, mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Detej. Licytacje na rzecz WOŚP przeprowadzone zostaną w trzech blokach. Gwiazdą wieczoru będzie występ kabaretu Ciach. Światełko do nieba w Płotach nastąpi tradycyjnie o godz. 20:00.

 

Rewal
Wielkie granie z WOŚP odbędzie się również w gminie Rewal. W programie m.in. zawody rowerowe MTB dla dzieci i dorosłych, 4 etap cyklu Leśnego Pogo RSC dla dorosłych – to w Pogorzelicy, morsowanie w Rewalu i Turniej Halowy Żaków w Niechorzu.
O godz. 15.00 przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu rozpocznie się festyn WOŚP-owy, a podczas niego m.in. przejażdżki saniami św. Mikołaja, kiermasz, wspólne grillowanie i koncert Jacka Wójcikiewicza oraz Tomka Skierczyńskiego. O godz. 17:30 przeprowadzone zostaną licytacje. Wśród kwestujących w gminie Rewal będzie Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich. Światełko do nieba - godz. 20:00.

Po raz kolejny do wspólnego grania włączyła się Nadmorska kolej Wąskotorowa, która wyruszy w trasę z wolontariuszami. Więcej o ciuchci w WOŚP przeczytacie w artykule Rewalska ciuchcia gra z WOŚP. Przejazdy kolejką i licytacje


 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia