Wernisaż wystawy fotograficznej "Camera Obscura w poszukiwaniu światła" – [ZAPROSZENIE]

Gryficki Dom Kultury oraz autor Ryszard Poprawski zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Camera Obscura w poszukiwaniu światła". Wernisaż odbędzie się 19 sierpnia (poniedziałek) 2019 r. o godz. 16:30 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa czynna - sierpień 2019 r.

Ryszard Poprawski, rocznik 56. Z wykształcenia elektronik. Od 20 lat zawodowo związany z drukarniami gdzie zajmuje się przygotowaniem materiałów do druku. Mieszkaniec Zielonej Góry. Pierwsze świadome fotografowanie zaczął 40 lat temu. Najpierw była to fotografia klasyczna czarno-biała następnie barwna a obecnie fotografia cyfrowa. Pierwsze artystyczne kroki stawiał w Lubuskim Towarzystwie Fotograficznym. Obecnie jest członkiem grupy FGT Kontur w Szczecinie.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz Hiszpanii. Miał trzy wystawy indywidualne. Wieloletni uczestnik i współorganizator warsztatów fotograficznych w Broniszowie, Gryficach i Świnoujściu. Prowadził zajęcia z technik szlachetnych takich jak papiery solne, talbotypia, cyjanotypia oraz guma.

Ulubionymi tematami w fotografii jest portret i fotografia sportowa. Wielką pasją od wielu lat jest fotografia otworkowa oraz konstruowanie aparatów pinholowych. Od początku uczestnik Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO w Jastrzębiu Zdroju oraz Światowego Dnia Fotografii Otworkowej (Worldwide Pinhole Photography Day).
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia