W weekend przestawiamy zegarki. Pośpimy godzinę dłużej

Zmiana czasu z letniego na zimowy już w ten weekend. Wskazówki zegarów o godzinę do tyłu przesuniemy z soboty na niedzielę. Dzięki temu będziemy spać godzinę dłużej.

Dla jednych to dobra wiadomość, dla innych zdecydowanie nie. Nie zmienia to faktu, że już od tego weekendu będziemy spać godzinę dłużej. Wskazówki zegarów z godziny 3 na godzinę 2 cofniemy w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października.

Telefony komórkowe i smartfony zmienią godzinę automatycznie. Godzinę trzeba będzie za to zmienić w tradycyjnych zegarach czy piekarnikach.

Weekendowa zmiana czasu będzie jedną z ostatnich. W ubiegłym roku Unia Europejska zadecydowała zniesieniu zmian czasu na terenie Wspólnoty. Po raz ostatni zmiana nastąpi w 2021 roku. Kraje, które preferują czas letni, po raz ostatni przestawią zegarki w marcu 2021, a państwa, które opowiedziały się za czasem zimowym, uczynią to w październiku 2021.

W jakim pozostanie Polska, tego jeszcze nie wiadomo. Przeprowadzone przez CBOS badanie udowadnia, że Polacy wolą pozostać przy czasie letnim.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia