W Trzebiatowie uczczono pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Dziś przypada dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, a także gen. dyw. Stanisław Nałęcz – Komornicki - honorowy obywatel Trzebiatowa.

O godz. 8.41 przedstawiciele władz samorządowych, radni powiatowi i gminni, delegacja GRH „Nałęcz” oraz delegacja ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, składając kwiaty i zapalając znicze pod obeliskiem pamiątkowym z tablicą ku pamięci gen. Stanisława Komornickiego przy Urzędzie Miejskim.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem doszło do katastrofy samolotu Tu-154. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Wśród nich byli prezydent RP Lech Kaczyński oraz jego żona Maria, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, przedstawiciele Kościoła oraz instytucji świeckich. Wśród ofiar znalazł się także honorowy obywatel Trzebiatowa gen. dyw. Stanisław Nałęcz – Komornicki - generał brygady Wojska Polskiego oraz żołnierz Armii Krajowej. Polska delegacja miała udać się wówczas na uroczystości rocznicowe do Katynia. Trzeba podkreślić, że była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Nie przeżyła żadna z obecnych na pokładzie osób.

źródło: Urząd Mieski Trzebiatów 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia