W Płotach wystartował Eko Mix. Impreza potrwa do soboty [ZDJĘCIA]

Uliczny korowód ulicami miasta rozpoczął 26. już edycję Festiwalu Ekologicznego Eko Mix w Płotach. Przez dwa dni w parku miejskim odbywać się będą konkursy i występy gwiazd. Pierwszy – koncert Mejk już dziś wieczorem.
 

Od dziś do soboty w Płotach odbywa się kolejna edycja największego w regionie Festiwalu Ekologicznego EKO-MIX Płoty 2019, którego organizatorem jest gmina Płoty i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Płotach. Festiwal rozpoczął uliczny korowód dzieci i młodzieży z płotowskich szkół prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą do parku miejskiego. Tutaj oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wiceburmistrz Płotów Edyta Podgórska, która na dwa dni przekazała najmłodszym mieszkańcom gminy klucz do bram miasta. Wśród zaproszonych gości w otwarciu imprezy uczestniczyli również m.in. starosta gryficki Ryszard Chmielowicz, przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć, sekretarz gminy Płoty Elżbieta Ziółkowska p.o. dyrektora hali Rega Arena Janusz Przybysławski oraz zastępca komendanta PSP w Gryficach Józef Brzeziński. Imprezę poprowadził Łukasz Rachubiński z MGOKiS w Płotach.

Pierwszego dnia Festiwalu dokonano wręczenia nagród dla laureatów konkursów oraz osób i instytucji wspierających wydarzenie. Na scenie zaprezentowali się muzycy z płotowskiej orkiestry dętej oraz mażoretki – to przed sceną, a w ramach mini playback show wystąpiły dzieci i młodzież z miejscowych szkół.

Dzień rozpoczęcia imprezy to także wielka zabawa dla najmłodszych z okazji ich święta. Na tę okoliczność na dzieci czekały liczne zabawy i atrakcje w tym malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, stoiska z zabawkami, dmuchańce i wiele innych.

Eko Mix to także, oprócz konkursów, prezentacji i zabawy dla dzieci, występy gwiazd. Jeszcze dziś na scenie w parku zagraj Mejk – to o godz. 20.00. Z kolei w sobotę na zakończenie Festiwalu wystąpią Marek Piekarczyk, Renata Przemyk oraz Natalia Sikora. Wcześniej m.in. odbędzie się 27. Festiwal Piosenki Ekologicznej i prezentacja młodych talentów – to od godz. 11.00.

 

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia