W Płotach rusza projekt "Jedno dziecko, jedno drzewo"

Płotowscy rodzice, którym w 2019 roku urodziły się dzieci, będą mogli posadzić im drzewa. Stanie się to możliwe dzięki programowi "Jedno dziecko, jedno drzewo" - przedsięwzięciu Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych. Akt intencyjny o przystąpieniu do programu w siedzibie Nadleśnictwa Resko z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie podpisał dziś burmistrz gminy Płoty. Więcej w materiale filmowym.
 

Płoty, to kolejna gmina, która przystąpiła do programu "Jedno dziecko, jedno drzewo". Projekt, który realizowany jest wspólnie z Lasami Państwowymi, zakłada stworzenie parkowej alei składającej się z drzew, posadzonych przez płocian swoim dzieciom na pamiątkę ich urodzin. Do drzewka będzie dołączona tabliczka z imieniem dziecka.

Podpisanie aktu intencyjnego o przystąpieniu gminy Płoty do projektu podpisali dziś w siedzibie Nadleśnictwa Resko, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek oraz burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz. Pisemną deklarację podpisali na tym samym spotkaniu także włodarze gminy Radowo Małe oraz Reska. 

Rodzice dzieci urodzonych od stycznia do 22 lipca br., którzy chcieliby posadzić pamiątkowe drzewko, proszeni są o kontakt z Urzędem Miejskim w Płotach pod nr tel. 501-528-128.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia