W Modlimowie już czytali...

„Dym” Marii Konopnickiej oraz „Katarynkę” Bolesława Prusa - właśnie te nowele odczytano dziś w Modlimowie w ramach akcji Narodowe Czytanie 2019, które odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

W przeddzień Narodowego Czytania 2019 społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Modlimowie włączyła się do akcji, która osiem lat temu została zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Spośród zestawu polskich nowel do wspólnego czytania w klasach IV-VIII wybrano „Dym” Marii Konopnickiej i „Katarynkę” Bolesława Prusa. Czytanie utworów rozpoczęła dyrektor szkoły. Następnie kolejne fragmenty lektur czytali chętni uczniowie. Na zakończenie spośród uczestników wybrano najpiękniej czytających. Zostali nimi Julia Chlebowska z klasy piątej oraz Piotr Załoga z klasy siódmej, którzy w nagrodę otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły.

W akcji, w nieco innej formie, uczestniczyli także młodsi uczniowie. Oni nie czytali, ale wysłuchali fragmentów „Calineczki” J.Ch. Andersena i „Kubusia Puchatka” A.A. Milne, które przeczytali im dyrektor szkoły i uczniowie klas starszych.

Narodowe Czytanie 2019 w szkole zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Tegoroczna odsłona akcji Narodowe Czytanie z Parą Prezydencką odbędzie się w sobotę, 7 września. 

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia