Uwaga! Sezon na kradzieże rowerów w pełni!

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre, a razem z nim pojawili się złodzieje. Dla nich to możliwość szybkiego wzbogacenia się. Dla właścicieli dwóch kółek czas szczególnej ostrożności. 

W ubiegłym roku na terenie całego powiatu zginęły 32 rowery. Od początku tego roku do 15 maja gryficka policja odnotowała 11 kradzieży jednośladów. 

- Najwięcej tego typu zdarzeń występuje w okresie sezonu letniego, szczególnie w miejscowościach nadmorskich. Do kradzieży rowerów najczęściej dochodzi na terenie posesji oraz na ulicach, gdzie jednoślady pozostawiane są bez nadzoru i właściwego zabezpieczenia - przekazuje naszej redakcji podkom. Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik gryfickiej policji.

Jak uchronić się przed złodziejami? Przede wszystkim nie kuśmy losu, bo jak mówi stare powiedzenie, okazja czyni złodzieja. Nie pozostawiajmy więc roweru bez nadzoru, a przede wszystkim odpowiedniego zabezpieczenia. Tu ważne jest, aby nie przypinać blokady do przedniego koła. Wystarczy chwila, a złodziej odkręci przednie koło i odejdzie z łupem. Rower zawsze przypinamy do punktów o dużej średnicy - takie ciężko jest przeciąć. Warto też oznakować jednoślad na policji poprzez nadanie mu indywidualnego numeru i wpisanie go do Policyjnego Rejestru Oznakowanych Rowerów. Warto wiedzieć, że w karcie gwarancyjnej powinien być wpisany numer ramy – rowery zwykle posiadają niepowtarzalny numer przypisany do samej ramy lub całego roweru. Jeśli nie jest wpisany, to warto go zanotować. 

Pamiętajmy też o sfotografowaniu roweru. Jeśli bowiem dojdzie do kradzieży, policji łatwiej będzie go odnaleźć. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia