Uwaga na upały! IMGW wydało ostrzeżenie

To będą bardzo gorące dni. Na środę i czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wydał alert 1 stopnia przed upałami!

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem upałów na terenie 16 powiatów. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: białogardzki, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński,kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, łobeski, policki, pyrzycki, sławieński, stargardzki, Szczecin, świdwiński, Świnoujście i obowiązuje od godz. 14:00 dnia 05.06.2019 do godz. 20:00 dnia 06.06.2019. Stopień zagrożenia 1 w skali 3-stopniowej.

W tym czasie zalecane jest stosowanie żaluzji, rolet oraz urządzeń klimatyzacyjnych. Podczas przebywania na zewnątrz należy unikać miejsc nasłonecznionych, chronić głowę przed słońcem, regularnie pić duże ilości wody i soków naturalnych, a także ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia