Umowy na dofinansowanie dróg z FDS podpisane

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś cztery umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych w regionie. Środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do Powiatu Gryfickiego, gminy Gryfice, gminy Karnice oraz gminy Rewal. Oglądaj relację filmową. 
 

Dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych dla Starostwa Powiatowego w Gryficach możliwa będzie przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Modlimowo – etap I i II. Koszt zadania to 1 604 159,04. 

W gminie Rewal dofinansowanie otrzymała inwestycja pt. „Przebudowa ulicy Słonecznej w m. Pustkowo, pomiędzy miejscowościami Pobierowo - Pustkowo oraz ul. Granicznej w m. Pobierowo, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Piastowską". Całkowity koszt inwestycji to 1 740 088,00.

W gminie Gryfice dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej jezdni drogi gminnej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 110 do wsi Rzęskowo - droga gminna nr 845013Z i 845014Z. Całkowity koszt tego zadania to 1 135 624,16.

Z kolei w gminie Karnice dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowana zostanie ulica Spokojna w miejscowości Pogorzelica. Koszt tej inwestycji to 701 039,28.

Wszystkie złożone przez samorządy wnioski otrzymały 50-procentowe dofinansowanie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia