Trzy rodziny straciły dach nad głową. Gmina oferuje pomoc pogorzelcom...

Pożar, który wybuchł wczoraj późnym wieczorem w Brojcach pozbawił dachu nad głową trzy rodziny. Jedno z mieszkań jest doszczętnie spalone. – Jesteśmy w stałym kontakcie z poszkodowanymi rodzinami – zapewnia wójt Michał Zinowik.
 

Jedno mieszkanie doszczętnie spalone, pozostałe całkowicie zalane. Pogorzelcy z Brojc ostatnią noc spędzili u rodziny i bliskich znajomych. Wójt, który do późnych godzin nocnych był na miejscu tragedii zapewnia, że gmina robi co może, aby pomóc ofiarom pożaru.

- Jedna z rodzin otrzymała już pomoc doraźną na zakup środków medycznych i najpotrzebniejszych rzeczy takich jak ubrania. To dla rodziny, która w pożarze straciła wszystko. W tym momencie kierownik Opieki Społecznej pojechała do pozostałych rodzin, aby przeprowadzić wywiad i ustalić, czego tym rodzinom potrzeba. Najprawdopodobniej jednej z rodzin będziemy musieli poszukać schronienia, ponieważ nie ma ona możliwości pobytu u rodziny czy bliskich sąsiadów – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 wójt Brojc Michał Zinowik. - Na chwilę obecną trwa zabezpieczenie pogorzeliska. Zleciłem zabezpieczenie dachu budynku, tak aby chronić go przed warunkami atmosferycznymi. Zamówiliśmy już też kontener, który posłuży do uprzątnięcia pogorzeliska. Działamy wielotorowo i robimy wszystko, co możemy – zapewnia wójt.

Wszystkie mieszkania, które ucierpiały we wczorajszym pożarze były prywatne. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze dokładnie, co było przyczyną pożaru.

Czytaj również: Pożar budynku wielorodzinnego w Brojcach [ZDJĘCIA + FILM]

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia