Trzebiatowski Bieg Niepodległości – zmiana tras i utrudnienia w ruchu!

To będzie pierwszy „Trzebiatowski Bieg Niepodległości”. W związku z wydarzeniem trzebiatowski magistrat informuje o utrudnieniach w ruchu i zmianie tras biegu.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym roku Urząd Miejski w Trzebiatowie zamierza w wyjątkowy sposób ten dzień podkreślić i zaakcentować wśród mieszkańców Trzebiatowa, organizując w tym dniu po raz pierwszy „Trzebiatowski Bieg Niepodległości”. Biegi odbędą się w godzinach 16:00-17:00.

W związku z organizacją biegu na niektórych ulicach gminy Trzebiatów powstaną utrudnienia w ruchu:
• Ruch w obrębie Urzędu miejskiego w Trzebiatowie – utrudnienia w ruchu w godzinach 13:00-17:00
• Skrzyżowanie świetlne kierunek centrum - wyłączone z ruchu w godz. 16:00-16:15 oraz 16:30-16:45
• ul. Tadeusza Kościuszki - wyłączona z ruchu w godz. 16.30 – 16.45
• Ronda na ulicach 102 oraz 109 w godzinach 16:30-17:00 wyłączona z ruchu w godz. 16.50 – 17.10

Wszystkie ograniczenia mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Uwaga Zawodnicy Zmiana Tras „Trzebiatowskiego Biegu Niepodległości”

Przebieg trasy „Trzebiatowskiego Biegu Niepodległości” dla dzieci i młodzieży:
Start - godzina 16:00, ul. Rynek 1 (ustawiona brama startowa), następnie zawodnicy kierują się zgodnie z kierunkiem ruchu obiegają Rynek i kierują się w kierunku ul. Wodnej, ul. Wąska, ul. Zajazdowa, następnie przebiegają przez skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego i biegną prosto (w przeciwnym kierunku niż przy starcie) obiegając Rynek. Meta - znajduje się w tym samym miejscu co start. Przed biegiem będzie jechał „Biało – Czerwony” pilot. Dystans ok. 1200 m.

Przebieg trasy „Trzebiatowskiego Biegu Niepodległości”- bieg główny:
Start - godzina 16:30, ul. Rynek 1 (ustawiona brama startowa), następnie zawodnicy kierują się zgodnie z kierunkiem ruchu, obiegają Rynek i kierują się w kierunku ul. Wodnej, ul. Wąska, ul. Daszyńskiego następnie zawodnicy przebiegają przez skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego i biegną ulicami T. Kościuszki i na rondzie skręcają w ulice Podmiejską w kierunku drogi nr 109 (wojewódzka droga na Mrzeżyno). Następnie po minięciu ronda zawodnicy biegną w kierunku Nowielic - uwaga trasa wiedzie tylko i wyłącznie po ścieżce pieszo-rowerowej. Obowiązuje całkowity zakaz wbiegania na ulicę. Następnie na wysokości przejazdu kolejowego w Nowielicach następuje nawrót i zawodnicy wracają do Trzebiatowa - również po ścieżce pieszo – rowerowej w kierunku ul. Głębokiej (most) następnie przebiegają przez skrzyżowanie z ul. J. Słowackiego. Meta znajduje się w tym samym miejscu co start. Dystans ok. 4200 m.
Pozostałe punkty regulaminu bez zmian.

Kontakt: dyrektor biegu Marcin Wawiórko tel. 669 332 017.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia