Trzebiatów świętował Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej [ZDJĘCIA]

Przed trzebiatowskim ratuszem odbyły się uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po uroczystym apelu z udziałem Wojska Polskiego na mieszkańców czekała gorąca grochówka.

Uroczystości, na które zaprosili burmistrz Trzebiatowa oraz dowódcy 36 Dywizjonu Rakietowego w Mrzeżynie i 3 Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie tradycyjnie odbyły się przed ratuszem. Wcześniej w Sanktuarium Maryjnym odbyła się msza święta za ojczyznę.

- Dziś Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowione w 2004 roku. Nie jest to dzień wolny od pracy, nie jest to święto państwowe, ale dla każdego Polaka jest dniem szczególnym. Polska flaga zawsze towarzyszyła obchodom święta niepodległości oraz innym świętom narodowym. Od wielu lat wywieszanie flagi państwowej przestaje dziwić, staje się powodem do dumy. Dzisiaj widok polskiej flagi domach lub na balkonach budzi coraz więcej entuzjazmu i pokazuje, że jesteśmy narodem dumnym ze swojej tożsamości. Niech popularność tego dnia sprawi, że w kolejnych latach przy okazji świąt państwowych w oknach każdego domu naszej gminy będzie powiewać biało-czerwona – mówił podczas swojego przemówienia gospodarz gminy Józef Domański.

Po części oficjalnej burmistrz Józef Domański zaprosił mieszkańców na gorącą grochówkę. Mieszkańcy, którzy pomimo wyjątkowo zimnej aury, uczestniczyli w obchodach, otrzymali biało-czerwone flagi.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia