Trasa Baltic Pipe w powiecie gryfickim? Jest rekomendacja

Gaz System zaakceptował wariant trasy Baltic Pipe. Zgodnie z nim w Polsce punktem wyjścia na brzeg gazociągu miałaby być lokalizacja Niechorze – Pogorzelica.

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na europejskim rynku. Jego budowa umożliwi przesyłanie gazu bezpośrednio ze złóż zlokalizowanych w Norwegii m.in. na rynki w Danii i w Polsce i odwrotnie.

Rekomendowana kilka dni temu około 275 km trasa BalticPipe przebiegać będzie przez obszary polskie i norweskie (z ominięciem obszaru niemieckiego), jak również przez szwedzką strefę ekonomiczną. W Danii gazociąg miałby wychodzić na ląd w miejscowości Faxe South. W Polsce punktem wyjścia na brzeg byłaby lokalizacja Niechorze-Pogorzelica.

Przyjęcie rekomendacji nie oznacza jeszcze, że ostateczna decyzja co do przebiegu BalticPipe została już ostatecznie podjęta. Jak poinformował Tomasz Stępień, prezes Gaz System - zapadnie ona dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń.

Poparcie dla tej trasy umożliwi teraz na rozpoczęcie prac projektowych pozwalających. To z kolei pozwoli na wybór najbardziej odpowiedniego sposobu ułożenia gazociągu na dnie Bałtyku.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia