Temperatura w dół - na drodze szklanka. Służby ruszyły do akcji zima

Ostatnie noce przyniosły ze sobą przymrozki. Na drogach pojawił się lód. Kierowcy spuszczali nogę z gazu, a służby ruszyły do akcji zima.

Zima nadchodzi na dobre. Temperatura mocno spadła. W ciągu ostatnich nocy termometry wskazywały kilka kresek poniżej zera. Nad ranem na drogach było bardzo ślisko i niebezpiecznie. Wraz z pogorszeniem warunków drogowych, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie stanu dróg, służby rozpoczęły akcję zima.

- Prowadzimy dyżury, sprawdzamy i monitorujemy sytuację na bieżąco. Jeśli mamy sygnały, że jest potrzeba, jak to było w ostatnich trzech dniach, to na drogi wyjeżdża sprzęt – informuje Ewa Sygnowska kierownik gryfickiego oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, zaznaczając zarazem, że w zależności od sytuacji, czas reakcji od przyjęcia zgłoszenia może wynieść nawet kilka godzin.

- Jesteśmy przygotowani do zimy. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy już dwie akcje związane z posypywaniem naszych dróg. Sprawdzamy komunikaty i w razie potrzeby jesteśmy gotowi do działania – przekazuje Sławomir Ruszkowski dyr Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach, który odpowiada za drogi powiatowe.

Swoje działania prowadził też Zakład Usług Komunalnych w Gryficach. – Dziś po raz pierwszy na ulice wyjechał nasz sprzęt. Do tej pory warunki pogodowe nie zmuszały nas do podjęcia działań, natomiast prowadzimy stałe dyżury i jesteśmy w stanie podjąć akcję w każdej chwili – informuje Stanisław Hołubczak dyr ZUK w Gryficach odpowiedzialnego za utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Gryfice i dróg powiatowych w mieście Gryfice.

Pomimo zapewnień przedstawicieli służb o prowadzeniu działań związanych z akcją zima, nasi czytelnicy informowali dziś kilkukrotnie o porannej szklance na drogach. Tymczasem zima dopiero przed nami. Warto więc pamiętać o wymianie opon na zimowe i zwracać szczególną uwagę na warunki drogowe. 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia