Sztorm na Bałtyku, silny wiatr w głębi lądu!

Na Bałtyku może powiać nawet do 10 w skali Beauforta. Wiał będzie silny południowo – zachodni wiatr. Bardzo wietrzenie ma być też w głębi lądu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla naszego regionu. 

Wiatr południowo-zachodni początkowo 4 do 6 w porywach 7, od godzin południowych stopniowo wzrastający na 8 do 9, w porywach 10 w skali Beauforta – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 24.00 dnia 10 września br. Wprowadzono najwyższy – 3 stopień zagrożenia.

W głębi lądu przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 dnia 10.09.2019 do godz. 20:00 dnia 10.09.2019. 

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia