Szlagier w Trzebiatowie, Polonia zagra o przedłużenie nadziei

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz dwudziestej szóstej kolejki rozgrywek Szczecińskiej Klasy Okręgowej w Trzebiatowie, gdzie liderująca Intermarche Rega zagra z bezpośrednim rywalem w walce o awans, Chemikiem Police. Szansę na utrzymanie zachowuje nadal Polonia, lecz przed zespołem z Płotów wyjazd na trudny teren do Mierzyna. Rewalskie Wybrzeże w Niechorzu podejmować będzie rezerwy Błękitnych Stargard, zaś zespoły występujące w północnej „okręgówce” rozegrają swoje mecze na wyjazdach.

Szczecińska Klasa Okręgowa: mecz w Trzebiatowie będzie zdecydowanie najciekawszym w 26 kolejce. Na drodze Regi, która plasuje się na pierwszym miejscu i ma 62 punkty na koncie, stanie zajmujący trzecią pozycję Chemik Police, który zgromadził do tej pory 56 „oczek”. W drużynie z Polic występuje kilku znanych w regionie zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Pogoni Szczecin jak choćby Bartosz Ława czy Edi Andradina. Warto zaznaczyć, że trzebiatowianie nie doznali porażki na własnym stadionie a ich bilans to 9 zwycięstw i 3 remisy – Chemik zaś nie przegrał spotkania na wyjeździe, policzanie 8 razy zwyciężali i czterokrotnie dzielili się punktami z rywalami. W Niechorzu zespół Wybrzeża Rewalskiego podejmować będzie rezerwy Błękitnych, stargardzianie po raz kolejny nie będą mogli liczyć na wzmocnienia z pierwszej drużyny grającej w drugiej lidze, która w tym czasie będzie rywalizowała o ligowe punkty w Elblągu. Przed gospodarzami otwiera się zatem realna szansa na zainkasowanie kompletu punktów. Cień nadziei na utrzymanie zachowuje nadal przedostatnia w tabeli Polonia Płoty, która zagra na wyjeździe z Mierzynianką Mierzyn. W razie porażki ekipa z Płotów znajdzie się jedną nogą w Klasie Okręgowej Północnej, gdyż na tą chwilę degradowane mogą być aż cztery zespoły. 26 kolejka, sobota 20 maja: 11:00 Stal Szczecin – Iskra Golczewo, 11:00 Czarni Lubanowo – Piast Karsko, 12:00 Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękitni II Stargard, 15:00 Mierzynianka Mierzyn – Polonia Płoty, 16:00 Ina Ińsko – Arkonia Szczecin, 16:00 Błękit Pniewo – Zorza Dobrzany, 17:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Chemik Police. Niedziela 21 maja: 17:00 Morzycko Moryń – Odra Chojna.

Klasa Okręgowa Północna: w pod polickim Tanowie punktów spróbuje poszukać Sparta Gryfice. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Kubasa będzie zajmująca czternaste miejsce Tanowia. Najbliższy rywal gryficzan ma za sobą mecze z dwoma innymi drużynami z naszego powiatu – tanowianie zremisowali 3:3 z Błękitnymi Trzygłów i wysoko przegrali w Brojcach 0:6. Jesienią w Gryficach lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli, lecz nie bez problemów, 3:2. Trudny mecz wyjazdowy czeka Błękitnych Trzygłów, którzy zmierzą się w Dobrej Szczecińskiej z zespołem Ehrle zajmującym jedenastą lokatę w tabeli. Rywale trzygłowian na własnym boisku są nieobliczalni o czym świadczyć może fakt, że jako jedyni w bieżącym sezonie, poza Flotą Świnoujście, ograli wicelidera z Brojc. Drużyna Wichra również na wyjeździe rywalizować będzie z Pomorzaninem Nowogard, który po spadku z wyższej „okręgówki” jeszcze przynajmniej sezon będzie musiał poczekać na awans, gdyż obecny w wykonaniu nowogardzian jest przeciętny – plasują się oni na dziewiątej pozycji. W rundzie jesiennej w Brojcach zespół Pomorzanina niespodziewanie urwał punkty faworyzowanym gospodarzom remisując 1:1. 26 kolejka, sobota 20 maja: 11:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Błękitni Trzygłów, 15:00 Tanowia Tanowo – Sparta Gryfice, 16:00 Iskierka Szczecin – Mewa Resko, 16:00 Pomorzanin Krąpiel – Orzeł Łożnica, 16:00 Flota Świnoujście – Masovia Maszewo, 16:00 Sarmata Dobra – Odrzanka Radziszewo, 16:00 Pomorzanin Nowogard – Wicher Brojce. Niedziela 21 maja: 17:00 Zootechnik Kołbacz – Promień Mosty.

A klasa grupa 1, 22 kolejka, sobota 20 maja: 15:00 Bizon Cerkwica – Znicz Wysoka Kamieńska, 15:00 Radowia Radowo Małe – Prawobrzeże Świnoujście, 16:00 Sowianka Sowno – Korona Stuchowo, 16:00 Bałtyk Gostyń – Jantar Dziwnów. Niedziela 21 maja: 16:00 Fala Międzyzdroje – Jastrząb Łosośnica, 16:00 Intermarche Rega II Trzebiatów – Pionier Żarnowo.

B klasa grupa 1, 16 kolejka, sobota 20 maja: 17:00 Błękitni II Trzygłów – Gardominka Mechowo. Niedziela 21 maja: 11:00 Iskra II Golczewo – Orzeł Prusinowo, 12:00 Orzeł Mrzeżyno – Światowid 63 II Łobez, 16:00 Jantar II Dziwnów – Światowid Łobez.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia