Szlagier dla Wichra, przełamanie Sparty, Polonia znów zawiodła

Wicher Brojce zwyciężył w meczu na szczycie i awansował na drugą pozycję w tabeli Klasy Okręgowej Północnej, pierwsze trzy punkty zdobyła Sparta, kolejne zwycięstwo zanotowali Błękitni Trzygłów. Kibice na stadionie w Niechorzu obejrzeli aż siedem goli, w Trzebiatowie zaś Rega mimo prowadzenia do przerwy tylko zremisowała. Niestety w słabej dyspozycji nadal jest Polonia Płoty.

Czwartą kolejkę Szczecińskiej Klasy Okręgowej rozpoczął mecz Wybrzeża Rewalskiego Rewal z Czarnymi Lubanowo. Wynik otworzył już w 8 minucie Marcin Pietrzak, jednak goście odpowiedzieli dwiema bramkami i wyszli na prowadzenie 1:2. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Krzysztof Guster. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze, po jednym goli zdobyli Wojciech Pankiewicz, Jacek Girczyc i Kamil Bogusz, tym samym zespół znad morza zwyciężył 5:2. W dodatku Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej za nierozegrany mecz 3 kolejki ze Stalą Szczecin przyznał walkower na korzyść drużyny z Niechorza co pozwoliło im awansować na drugą pozycję w tabeli. Trwa fatalna passa płotowskiej Polonii, która tym razem rywalizowała na własnym stadionie z Piastem Karsko. Goście już po niewiele ponad 20 minutach gry prowadzili 2:0, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze dwa gole zwyciężając 0:4. W niedzielne popołudnie w Trzebiatowie miejscowa Intermarche Rega podejmowała Inę Ińsko. Trzebiatowianie przez pierwsze 45 minut w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia w dodatku po trafieniach Igora Duńczaka i Seweryna Zelmachowicza prowadzili 2:0. Po zmianie stron czwerone kartki otrzymali Kacper Major i Piotr Dąbrowski co wykorzystali gracze z Ińska doprowadzając do remisu 2:2.
Wyniki 4 kolejki: Chemik Police – Zorza Dobrzany 3:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Czarni Lubanowo 5:2, Mierzynianka Mierzyn – Błękit Pniewo 1:2, Polonia Płoty – Piast Karsko 0:4, Odra Chojna – Arkonia Szczecin 1:0, Morzycko Moryń – Iskra Golczewo 2:1, Stal Szczecin – Błękitni II Stargard 0:7, Intermarche Rega Trzebiatów – Ina Ińsko 2:2
Tabela po 4 kolejkach: 1. Chemik 10 pkt., 2. Wybrzeże 9 pkt., 3. Morzycko 7 pkt., 4. Arkonia 7 pkt., 5. Rega 7 pkt., 6. Błękitni II Stargard 6 pkt., 7. Piast 6 pkt., 8. Zorza 6 pkt., 9. Stal 6 pkt., 10. Iskra 6 pkt., 11. Błękit 6 pkt., 12. Ina 5 pkt., 13. Czarni 4 pkt., 14. Odra 4 pkt., 15. Mierzynianka 0 pkt., 16. Polonia 0 pkt.

W rozgrywkach Klasy Okręgowej Północnej pierwsze zwycięstwo odniosła Sparta Gryfice, która podejmowała u siebie zespół Orła Łożnica. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Piotr Siemionow lecz chwilę później przyjezdni wyrównali. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Sparty, która dzięki drugiemu trafieniu Siemionowa i jednym Przemysława Dąbrowskiego prowadziła pewnie 3:1. W drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Łożnicy, co zaowocowało golem kontaktowym. Chwilę później mogli oni doprowadzić do remisu, gdyż sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Sparty i podyktował rzut karny, jednak zawodnik gości z jedenastu metrów nie trafił w bramkę. Gryficzanom udało się utrzymać korzystny rezultat do końca. O porażce przed tygodniem szybko zapomnieli piłkarze Błękitnych Trzygłów, którzy po bramkach Bartłomieja Ułasiuka i Macieja Cymkieja pokonali Promień Mosty 2:1, goście zdobyli gola w końcówce spotkania jednak trzygłowianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Nie zawiedli się kibice w Brojcach, gdzie Wicher grał z Masovią Maszewo. Spotkanie stało na dobrym poziomie i co najważniejsze zakończyło się pozytywnie dla gospodarzy. Przez godzinę gry trwała wymiana ciosów, na początku Wicher prowadził po golu Arkadiusza Szustka, jednak przyjezdni zdołali wyrównać. W 26 minucie drugiego gola dla miejscowych zdobył Przemysław Szustek i rezultat 2:1 utrzymał się do przerwy. W 61 minucie maszewianie wyrównali, jednak dwa nokautujące ciosy zadali brojczanie – najpierw gola zdobył Jakub Pierścionek, a gości dobił tuż przed końcem Marcin Kocur.
Wyniki 4 kolejki: Iskierka Szczecin – Odrzanka Radziszewo 0:0, Ehrle Dobra Szczecińska – Flota Świnoujście 1:5, Sparta Gryfice – Orzeł Łożnica 3:2, Tanowia Tanowo – Mewa Resko 2:3, Błękitni Trzygłów – Promień Mosty 2:1, Pomorzanin Nowogard – Pomorzanin Krąpiel 2:1, Sarmata Dobra – Zootechnik Kołbacz 4:1, Wicher Brojce – Masovia Maszewo 4:2
Tabela po 4 kolejce: 1. Flota 12 pkt., 2. Wicher 10 pkt., 3. Masovia 9 pkt., 4. Pomorzanin Nowogard 9 pkt., 5. Błękitni 9 pkt., 6. Iskierka 8 pkt., 7. Mewa 6 pkt., 8. Tanowia 6 pkt., 9. Sarmata 5 pkt., 10. Orzeł 4 pkt., 11. Pomorzanin Krąpiel 3 pkt., 12. Promień 3 pkt., 13. Sparta 3 pkt., 14. Ehrle 2 pkt., 15. Odrzanka 1 pkt., 16. Zootechnik 1 pkt.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!