Szczecińska Klasa Okręgowa: zwycięstwo Wybrzeża, Polonia „rozstrzelana”

W drugiej kolejce nowego sezonu cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła drużyna rewalskiego Wybrzeża. Niestety w meczu przed własną publicznością Polonia Płoty wysoko przegrała z Arkonią Szczecin. Mecz Regi Trzebiatów został przełożony na inny termin.

Zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal w sobotę rozegrał wyjazdowe spotkanie w położonym nieopodal Szczecina malowniczym Mierzynie. Miejscowa Mierzynianka już na początku meczu objęła prowadzenie, jednak z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze znad morza i przyniosło to efekt w postaci wyrównującego gola, którego autorem był Krzysztof Guster. Chwilę po przerwie drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Marcin Pietrzak i jak się później okazało ustalił wynik meczu na 1:2 na korzyść Wybrzeża.
W niedzielne popołudnie plamę z pierwszej kolejki starali się zmazać zawodnicy Polonii Płoty. Ich zapał jednak bardzo szybko został ugaszony przez rywala, Arkonię Szczecin. Już po 17 minutach gry goście prowadzili 3:0 w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia. Jeszcze przed przerwą szczecinianie podwyższyli wynik i gospodarze na piętnastominutowy odpoczynek schodzili z bagażem czterech goli. Po zmianie stron w szeregi przyjezdnych wdało się rozluźnienie, czego efektem była bramka strzelona przez Artura Nabrzewskiego. Kilka minut później arbiter podyktował rzut karny dla Polonii za faul bramkarza Arkonii na zawodniku miejscowych – piłkę z jedenastu metrów do bramki posłał Paweł Mirecki i zrobiło się 2:4. Ostanie słowo należało jednak do gości którzy postawili „kropkę nad i” chwilę przed końcem i zwyciężyli 2:5.
Zaplanowany na sobotę mecz Intermarche Regi Trzebiatów z Czarnymi Lubanowo nie doszedł do skutku. W piątek niespodziewanie zmarł 25-letni piłkarz zespołu z Lubanowa i na wniosek zespołu Czarnych spotkanie zostało przełożone na inny termin.

Wyniki 2 kolejki: Stal Szczecin – Piast Karsko 4:0, Chemik Police – Iskra Golczewo 2:0, Mierzynianka Mierzyn – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:2, Odra Chojna – Ina Ińsko 1:1, Morzycko Moryń – Błękit Pniewo 8:0, Błękitni II Stargard – Zorza Dobrzany 7:1, Polonia Płoty – Arkonia Szczecin 2:5