Świetlica gotowa!

Zakończyła się budowa świetlicy w Czaplinie Małym. W sobotę 28 września, mieszkańcy po raz pierwszy spotkają się w budynku na uroczystym otwarciu inwestycji.

Jeszcze do niedawna Czaplin Mały był jedynym sołectwem w naszej gminie, które nie posiadało świetlicy. Dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków unijnych, od PGE Energia Odnawialna i środkom z budżetu Gminy Karnice, po 6 miesiącach zakończyła się budowa oczekiwanej przez mieszkańców świetlicy wiejskiej. Koszt budowy wyniósł 492 000 zł. Wykonawcą był Zakład Budowlano-Konserwatorski Bogdan Styranka z Trzebiatowa. Puste pomieszczenia budynku powoli zapełniają się niezbędnymi meblami. Dzięki staraniom Sołtysa i mieszkańców wszystko jest starannie przygotowywane i dopinane na przysłowiowy ostatni guzik, by już w najbliższą sobotę oficjalnie oddać obiekt do użytku. Efekty prac będzie można podziwiać podczas uroczystego otwarcia, ale my już dziś poniższymi fotografiami uchylimy Państwu rąbka tajemnicy. Powierzchnia ogólna budynku wynosi 108 m2. W świetlicy znajduje się: funkcjonalna kuchnia, dwie toalety, w tym jedna w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych, kotłownia z piecem na eko-groszek, pomieszczenie gospodarcze oraz duża sala główna o  powierzchni 65 m2z osobnym wyjściem na zewnątrz budynku. Wymarzona świetlica na pewno będzie wspaniałym miejscem integracji mieszkańców sołectwa.

W imieniu Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego oraz Sołtysa Czaplina Małego Mariusza Krügera  zapraszamy na uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Czaplinie Małym 28 września (sobota) o godz.14:00.

źródło: Karnickie.info

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia