„Światełko dla Oświaty”. Pikieta na Placu Zwycięstwa w Gryficach [Zdjęcia+Film]

Z wykrzyknikiem na piersi i w ręce! - kilkaset osób zebrało się w czwartkowy wieczór na Placu Zwycięstwa w Gryficach, na pikiecie popierającej strajk nauczycieli.

Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice – spotkali się w centralnym miejscu Gryfic, by pokazać poparcie dla strajkujących nauczycieli i wspólnie walczyć o poprawę finansowania edukacji. W geście solidarności ze strajkującymi przyszli z wielkimi wykrzyknikami i zapalili latarki. Wśród pikietujących byli także przedstawiciele samorządu lokalnego oraz dyrektorzy szkół. 

Od 8 kwietnia w całym kraju trwa strajk nauczycieli. Rząd nie zgodził się na postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Według wyliczeń ZNP w zachodniopomorskim do strajku przystąpiło ponad 83% placówek oświatowych. Na terenie naszego powiatu do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Gryfice, Trzebiatów i Płoty, a także podstawówka w Brojcach, trzebiatowskie gimnazjum i przedszkola w Gryficach. Strajkuje także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia