Sukces gryfickiego piwa w Polsce

Gryficki Browar Folga zaprezentował swoje piwo w kilku miastach w Polsce. Piwo Thyme & Lemon Session Saison można było skosztować w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Gdańsku. 

Piwo zostało uwarzone w gryfickim Browarze Folga wspólnie z Bartoszem Makowskim z blogu BeerFreak.pl na podstawie jego autorskiej receptury. Wspólne dzieło Filipa Mazura i Bartosza Makowskiego miało swoją premierę 28 września w 5 największych miastach w Polsce:  w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Gdańsku. Piwo Thyme & Lemon Session Saison, jest to lżejsza, sesyjna wersja belgijskiego Saisona z dodatkiem tymianku i skórek cytryny. Smak jest specyficzny, ale warty doznania. 

Piwo z Gryfic cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszystkie zapasy, które zostały wysłane w Polskę zostały wypite w jeden weekend. Jak dowiaduje się nasza redakcja zdania były podzielone. Nie każdemu bowiem odpowiada tak silny smak tymianku. Jednak co warte zaznaczenia, wszyscy oceniali smak gryfickiego piwa jako ciekawy i warty spróbowania.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia