Studenci SUTW rozpoczęli kolejny rok akademicki

W gryfickiej bibliotece odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najbardziej aktywni studenci i wolontariusze otrzymali podziękowania.

Po raz piąty studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki. Tradycyjnie uroczystość inauguracyjna odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach. I choć rozpoczęcie nowego roku nauki oznacza intensywny udział w zajęciach, to na twarzach studentów seniorów, nie widać było niezadowolenia. Wręcz przeciwnie. Był uśmiech i podekscytowanie. Z jeszcze większym zadowoleniem studenci, których w SUTW jest ponad 120 przyjęli wiadomość o zaplanowanych w na ten rok zajęciach, wspólnych wyprawach do kina czy kręgielni i wycieczkach.

W uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego, oprócz szacownych studentów, udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego oraz osoby na co dzień współpracujące z GUTW. Wśród nich znaleźli się m.in. gospodarz gminy Andrzej Szczygieł wraz z zastępcą Waldemarem Wawrzyniakiem, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Tokarczyk, Dziekan Wydziału Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach prof. ZPSB dr Grażyna Maniak oraz Dziekan Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej prof. nadzw. dr hab. Michał Polak i dr Piotr Szarszewski z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

Przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego, studenci mieli okazję zapoznać się z planem zajęć i wysłuchać pierwszego poważnego wykładu. Najbardziej aktywni studenci i wolontariusze otrzymali z rąk burmistrza Andrzeja Szczygła specjalne podziękowania w postaci książki pt. „Gryfice. Dzieje miasta". 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia