Strajk nauczycieli. W tych szkołach nie będzie zajęć…

Nauczyciele i pracownicy oświaty opowiedzieli się za strajkiem. W placówkach podległych Związkowi Nauczycielstwa Polskiego Oddział Międzygminny w Gryficach poparcie dla strajku w referendum wyniosło nawet 100 procent.

Zakończyło się referendum w sprawie strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Domagają się zwiększenia wynagrodzenia o tysiąc złotych.

Niemal wszyscy pracownicy oświaty, z placówek podległych ZNP Oddział Międzygminny w Gryficach, którzy weszli w strajk zbiorowy z dyrektorami, poparli strajk. Wyjątkiem jest szkoła w Dargosławiu (gm. Brojce), w której większość opowiedziała się przeciwko. W pozostałych, poparcie dla tej najostrzejszej formy protestu, wyniosło od 85 do nawet 100 procent.

- Za referendum opowiedziało się dziesięć z jedenastu placówek objętych działaniem oddziału ZNP. Tak wysoki wynik referendów oznacza ogromną determinację i gotowość zarówno nauczycieli, jak i pozostałych pracowników placówek oświatowych do walki o podwyżki – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Irena Nowak Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Międzygminny w Gryficach.

Lista szkół i placówek podległych Związkowi Nauczycielstwa Polskiego Oddział Międzygminny w Gryficach, w których nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem:
Przedszkole Nr 1 w Gryficach
Przedszkole Nr 2 w Gryficach
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryficach
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Gryficach
Szkoła Podstawowa w Górzycy
Szkoła Podstawowa w Prusinowie
Szkoła Podstawowa w Trzygłowie
Szkoła Podstawowa w Brojcach
ZSP im. Cz. Miłosza w Gryficach
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Waniorowo

Tymczasem w samo południe w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie rozpoczęły się rozmowy związków zawodowych ZNP i NSZZ Solidarność z przedstawicielami rządu. Strony rozmawiają o podwyżkach i strajku nauczycieli przewidzianego na 8 kwietnia. Jeśli do niego dojdzie to może on objąć egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalisty oraz matur.

Czytej także: Czy nauczyciele z Gryfic będą strajkować podczas egzaminów?

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia