Strajk nauczycieli rozpoczęty. Szkoły zamknięte do odwołania!

O godzinie 8 rozpoczął się strajk nauczycieli. Szkoły, w których nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem, są zamknięte.

Rozmowy pomiędzy rządem a ZNP i FZZ zakończyły się fiaskiem. Od rana większość szkół jest zamkniętych. Strajk jest bezterminowy.

Na terenie naszego powiatu zajęć lekcyjnych nie ma we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gmin: Gryfice, Trzebiatów, Płoty i w podstawówce w Brojcach. Strajkują także przedszkola w Gryficach.

Większość szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych informowała rodziców o możliwości rozpoczęcia strajku w poniedziałek. Dyrektorzy prosili, aby ci nie puszczali dzieci do szkoły.

- Rodzice odpowiedzieli na nasz apel. Jak na razie w szkole nie ma żadnego ucznia. Jeśli jednak dzieci przyjdą, to do godziny 15 w budynku przy ulicy Batorego będą miały zapewnioną opiekę – informuje reporterkę SuperPortalu24 Szymon Klimko dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach do godziny 9:45 także nie pojawił się żaden uczeń. – W specjalnych komunikatach informowaliśmy rodziców, za pośrednictwem strony internetowej, dziennika elektronicznego i Facebooka, że w przypadku strajku zajęć dydaktycznych nie będzie i prosiliśmy o zapewnienie dzieciom opieki. Na tę chwilę nie mamy w szkole żadnego ucznia. Jeśli jednak dzieci przyjdą, to oczywiście zapewnimy im opiekę – przekazuje Jerzy Kołodziejczyk dyrektor szkoły.

Dziś rano uczniowie pojawili się szkole w Brojcach. - Do szkoły przyszło kilkoro uczniów. Wszystkie dzieci, mają zapewnioną opiekę – przekazuje Janina Perzanowska dyrektor Szkoły w Brojcach.

Strajk rozpoczął się także w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu gryfickiego. Lekcje odwołane zostały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie.

Szkoły w gminach Karnice i Rewal nie przystąpiły do strajku.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia