Starcie najlepszych strzelców Europy. Na podium Wojciech Rej!

To była już 12. edycja międzynarodowych zawodów w strzelectwie długodystansowym Longshot. W kategorii karabin bez przyrządów optycznych nasz zawodnik wystrzelał sobie drugie miejsce.

Trzydniowe międzynarodowe zawody w strzelectwie długodystansowym Longshot już po raz kolejny odbyły się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lotniczych w Wędrzynie. W imprezie, w której udział wzięło ponad 600 zawodników z 17 państw, był także nasz zawodnik.

Wojciech Rej w swojej kategorii - karabin bez przyrządów optycznych, na dystansie 100, 200 i 300 metrów zajął drugie miejsce.

Nie jest to pierwszy sukces, w roku 2017 i 2018 na zawodach organizowanych w takiej samej formule na poligonie drawski LONG RANGE EURO CUP 2017 i 2018 zajął dwukrotnie pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Zawody Longshot, to nieformalne mistrzostwa Europy w strzelaniu na długich dystansach. Podczas nich najlepsi strzelcy wyborowi zmagają się w dwóch kategoriach - Modern, obejmującą strzelanie z broni współczesnej oraz History - dla strzelań z broni historycznej.

Celem zawodów Longshot jest propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości, a także wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych i sportowych. Impreza ma na celu poprzez wzajemną rywalizację podnosić kwalifikacje funkcjonariuszy i żołnierzy oraz konkurencje strzeleckie na gruncie cywilnym. W trakcie współzawodnictwa wyłoniony będzie najlepszy zespół strzelecki i najlepszy strzelec.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Praktycznego DELTA przy współpracy z Centrum Strzeleckim Nietoperek oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz OSPWL Wędrzyn.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia