Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem – zaproszenie

Jacek Cygan - wybitny tekściarz, poeta i prozaik spotka się z gryficką publicznością. Spotkanie z autorem tekstów do piosenek takich jak „Jaka róża taki cierń”, „Wypijmy za błędy” czy „Diamentowy kolczyk” już w marcu w gryfickiej bibliotece.

Z nieukrywaną przyjemnością pragniemy Państwa zaprosić w poniedziałek 25 marca o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach na spotkanie autorskie z panem Jackiem Cyganem wybitnym autorem tekstów piosenek, poetą i prozaikiem. Jacek Cygan to doskonale Wam, znany autor tekstów piosenek, poeta, prozaik, organizator festiwali muzycznych, tłumacz, juror i osobowość telewizyjna. Współpracuje z najważniejszymi kompozytorami i wokalistami polskiej muzyki rozrywkowej. Stworzył ponad 1300 tekstów piosenek, niejednokrotnie wielkich przebojów. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Orderem Uśmiechu – zaprasza miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach.

Biografia. Jacek Cygan – poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, librecista. Urodził się 6 lipca 1950 roku w Sosnowcu. Podczas studiów zaczął pisać wiersze i teksty piosenek. Współzałożyciel grupy „Nasza Basia Kochana”, z którą w roku 1976 wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Napisał ponad tysiąc piosenek, współpracując z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami i wokalistami m.in. Grażyną Łobaszewską, Edytą Geppert, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz. W roku 1994 jego piosenka „To nie ja byłam Ewą” w wykonaniu Edyty Górniak zajęła II miejsce na Festiwalu Eurowizji w Dublinie.

Przez dziesięć lat prowadził telewizyjny i estradowy program „Dyskoteka Pana Jacka” /Dżeka/. Napisał dla dzieci kilkadziesiąt piosenek, współpracując między innymi z Majką Jeżowską, Anną Jurksztowicz czy Pawłem Stasiakiem. Jacek Cygan ma również na swoim koncie wydanie książek i tomów wierszy, za które został nagrodzony.

W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest także Kawalerem Orderu Uśmiechu, jedynego odznaczenia przyznawanego przez dzieci, które otrzymał w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu – Niwce, do której uczęszczał jako dziecko. W listopadzie 2014 roku J. Cygan decyzją Rady Miejskiej otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Sosnowca.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia