Sportowcy wyróżnieni [FILM]

W czwartek, 30 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się spotkanie z grupą kilku z najwybitniejszych sportowców reprezentujących gminę Nowogard. Podczas spotkania 10 sportowców zostało wyróżnionych statuetką burmistrza Nowogardu Roberta Czapli.

Sportowcy Nowogardu 2019 

1.Bańkowska Ewa-  mieszkanka Nowogardu , ma 35 lat. Zawodniczka przygotowuje się w klubie NTS Spectrum Bike w Nowogardzie. Karierę sportową w kolarstwie szosowym rozpoczęła w roku styczniu 2019 i w ciągu tego samego roku zdobyła 2 złote medale na Mistrzostwach Świata UCI Gan Fondo, 1 złoty medal na Pucharze Świata w Lublianie na Słowenii, 4 medale na Mistrzostwach Świata i wielokrotnie stawała na pierwszym miejscu podium w mniej prestiżowych imprezach. W roku 2020 startować będzie w Olimpiadzie reprezentując kraj jak i miasto Nowogard.1 miejsce Amatorskie mistrzostwa świata UCI Gran Fondo w Poznaniu 

2. Nikola Wielowska –  uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, ma 17 lat i osiąga bardzo wysokie wyniki na arenie krajowej jak i międzynarodowej, zdobywając medale mistrzostw świata i europy. Podium Pucharu Świata (Holandia); Mistrzostwo Polski w : omnium,madison,sprint drużynowy,jazda drużynowa; Vice Mistrzostwo Polski w konkurencji :sprint, keirin ; Mistrzostwo Europy w konkurencji sprint drużynowy; brązowy medal Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym. Trzykrotna mistrzyni Polski Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym kategoria :Omnium  1 miejsce, Sprint  1 miejsce, Keirin 1 miejsce, Drużynowo 2 miejsce.

3. Hubert Grygowski - jest świetnie prosperujący zawodnikiem, który wygrywa wyścigi pomimo że ściga się z zawodnikami ze starszej wiekowo grupy. W roku 2019 wygrał wyścig w Damme (Belgia) oraz zajął 2 i 3 miejsce w innych konkurencjach. Zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży na torze w Pruszkowie zdobył srebrny medal. W tym roku dostał powołanie kadry Narodowej na Europejskie Igrzyska w Baku.1 i 3 miejsce w wyścigach kolarskich Guido Reybrouck Classic w Damme (Belgia), 3 miejsce w wyścigu 74km w Rotselaar (Belgia)

4. Dawid Fedeńczak – Mieszkaniec Nowogardu, student. Trenuje piłkę ręczną, początek kariery sportowej w Szkole Podstawowej numer 1 w Nowogardzie. Obecnie skrzydłowy PGNiG Superliga 18/19 (Sandra SPA Pogoń Szczecin) , 7 stycznia 2019 zadebiutował w reprezentacji Polski B w spotkaniu z Estonią A (26:25). W rozegranym dwa dni później rewanżu z Estonią A (32:27) zdobył pierwszego gola dla kadry B. 

5. Krzysztof Skryplonek – ma 39 lat i mieszka w Nowogardzie. Jest zawodnikiem klubu sportowego Pomorzanin Nowogard. Od lat jest w pierwszym składzie reprezentacji polski PZKFiTS. Pan Krzysztof zdobył vice mistrzostwo świata w zawodach kulturystycznych w Hiszpanii w Tarragonie, 2 złote medale w kategoriach: senior do 90 kg oraz master open w Międzynarodowych zawodach Fitness Maria w Kownie (Czechy), złoty medal i I miejsce w kategorii senior w Diamentowych Pucharze Świata w Katowicach.

6.Szymon Piecyk,student Akademii Morskiej w Szczecinie, mieszkaniec Strzelewa , ma 21 lat. Pan Szymon zdobył dwa srebrne medale w kategorii kumite indywidualne mężczyzn open i do 75 kg na Akademickim Pucharze Świata. Pan Szymon jest doskonale rozwijającym się zawodnikiem w bardzo trudnym sporcie jakie jest karate. Na co dzień trenuje w klubie LUKS Karate w Goleniowie.

7.Amelia Kijowska, mieszkanka Nowogardu, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Submission Fighting (Warszawa maj 2019r.), brązowy medal na Mistrzostwach Polski w formule GI w brazylijskim jiu jitsu.

8. Jakub Wojciechowski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie. W 2020 roku został zakwalifikowany do Mistrzostw Europy BJJ (European Jiu-Jitsu IBJJF Championship) które odbędą się w w Lizbonie w dniach 15-20 stycznia. Kilkukrotny Młodzieżowy Mistrz Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu.

9. Marcel Marchewka, mieszkaniec Nowogardu, na rok 2019 osiągnął najwyższe klasy taneczne World Class Standard S class, World Latin A class. 1 miejsce w Rankingu Grand Prix Polska, 4 miejsce na Mistrzostwach Polski kategorii A.

 

Trener Roku 2019

Jan Zugaj- mieszkaniec Nowogardu, utytułowany kolarz, trener Ewy Bańkowskiej i wielu innych mistrzów kolarstwa szosowego.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia