Sparta rozbiła Błękitnych, lider lepszy od Regi

Bez punktów z Polic wrócili piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów, którzy dość wyraźnie ulegli liderującemu Chemikowi. W derbach gminy Sparta Gryfice urządziła sobie ostre strzelanie w Trzygłowie wysoko pokonując Błękitnych, komplet punktów do swojego dorobku dorzuciły zespoły Wybrzeża Rewalskiego Rewal, Wichra Brojce i Polonii Płoty.

IV liga: losy pojedynku w Policach, gdzie zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Chemik podejmował trzebiatowską Regę, zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie spotkania. W 3 minucie prowadzenie gospodarzom dał Szymon Kurczak niefortunnie kierując futbolówkę do własnej bramki, trzynaście minut później na 2:0 podwyższył Mykyta Vovchenko. Ten sam zawodnik w 33 minucie strzelił trzecią bramkę dla Chemika a niespełna 120 sekund później Sylwester Gładysz musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty po uderzeniu Mikołaja Mizio. Goście honor uratowali na dziesięć minut przed końcem spotkania zdobywając jedynego gola a właściwie zrobił to grający w Chemiku Adam Wiejkuć pokonując własnego bramkarza.

Wyniki 14 kolejki: Hutnik Szczecin – Gryf Kamień Pomorski 1:1, Chemik Police – Intermarche Rega Trzebiatów 4:1, Ina Goleniów – Kluczevia Stargard 2:2, Rasel Dygowo – Gryf Polanów 0:0, Orzeł Wałcz – Błękitni II Stargard 0:6, Olimp Gościno – Sokół Karlino 1:4, Pogoń Połczyn Zdrój – Sparta Węgorzyno 4:2, Vineta Wolin – MKP Szczecinek 1:3, Morzycko Moryń – Leśnik Manowo 3:0

Skrócona tabela po 14 kolejce: 1. Chemik 31 pkt., 2. Vineta 28 pkt., 3. Intermarche Rega 27 pkt. (…) 16. Gryf Polanów 14 pkt., 17. Orzeł Wałcz 12 pkt., 18. Hutnik 5 pkt.

15 kolejka: sobota 10 listopada: 13:00 Sokół Karlino – Hutnik Szczecin, 13:00 MKP Szczecinek – Ina Goleniów, 13:00 Kluczevia Stargard – Morzycko Moryń, 13:00 Leśnik Manowo – Rasel Dygowo, 14:00 Sparta Węgorzyno – Chemik Police, 14:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Vineta Wolin, 14:00 Gryf Polanów – Orzeł Wałcz, 17:00 Gryf Kamień Pomorski – Pogoń Połczyn Zdrój. Niedziela 11 listopada: 16:30 Błękitni II Stargard – Olimp Gościno

A klasa grupa północna: w Trzygłowie miejscowi Błękitni w derbach gminy podejmowali Spartę Gryfice. W pierwszych fragmentach pojedynek był wyrównany, przyjezdnych od utraty gola uratował Andrzej Mroczkowski zaś gospodarzy słupek bramki strzeżonej przez Pawła Rozentalskiego. W 39 minucie po płaskim uderzeniu zza pola karnego Krzysztofa Kubasa goście objęli prowadzenie, chwilę później po kontrataku nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był jeden z piłkarzy Sparty a podyktowany przez arbitra rzut karny został zamieniony na gola przez Michała Korgula. Po zmianie stron śmielej zaatakowali nie mający nic do stracenia gospodarze lecz dobrze spisywała się gryficka defensywa z bramkarzem Andrzejem Mroczkowskim na czele. W 71 minucie ładnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Robert Pałka praktycznie zamykając rywalizację. Od tej pory nie mający pomysłu na grę Błękitni zaczęli popełniać proste błędy na połowie gości, którzy wyprowadzali kontrataki marnując kilka znakomitych okazji do zdobycia kolejnych bramek. W końcówce Błękitnych dobił Tomasz Wlaźlak a chwilę później wynik spotkania na 0:5 ustalił Piotr Siemionow. Ósme spotkanie z rzędu wygrali piłkarze wicelidera z Brojc, tym razem ogrywając na swoim terenie Falę Międzyzdroje. W 26 minucie prowadzenie miejscowym dał Jacek Chołys zaś po zmianie stron na 2:0 podwyższył Vladyslav Dorosh. Kwadrans przed końcem międzyzdrojanie zdobyli gola kontaktowego lecz nie byli już w stanie zmienić niekorzystnego dla siebie wyniku i trzy punkty zostały w Brojcach. Aż cztery bramki padły w pierwszej połowie spotkania w Goleniowie, gdzie Center MD podejmował Wybrzeże Rewalskie Rewal. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 14 minucie, kilka chwil później wyrównał Jacek Girczyc. Jeszcze przed przerwą do bramki gospodarzy trafiali Grzegorz Balkowski i Marcin Pietrzak zaś wynik na 1:4 dla zespołu znad morza ustalił w 86 minucie Kamil Kocieniewski. Bardzo dobrze dla płotowskiej Polonii rozpoczęło się niedzielne spotkanie w Przecławiu. Podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego już w 5 minucie zdobyli gola dzięki celnemu uderzeniu Kamila Lewandowskiego. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy do bramki miejscowych trafił Patryk Podbiegło a jak się później okazało ustalił wynik meczu na 0:2.

Wyniki 12 kolejki: Błękitni Trzygłów – Sparta Gryfice 0:5, Masovia Maszewo – Orzeł Łoźnica 1:2, Dąb Dębice – Mewa Resko 0:2, Wicher Brojce – Fala Międzyzdroje 2:1, Center MD Goleniów – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:4, Ehrle Dobra Szczecińska – Jantar Dziwnów 3:1, KP Przecław – Polonia Płoty 0:2, Pomorzanin Nowogard – Arkonia Szczecin 2:2

Skrócona tabela po 12 kolejce: 1. Mewa 31 pkt., 2. Wicher 27 pkt., 3. Wybrzeże 24 pkt., 4. Polonia 22 pkt., 5. Sparta 22 pkt. (…) 10. Błękitni 16 pkt. (…) 15. Arkonia 7 pkt., 16. Masovia 4 pkt.

13 kolejka: sobota 10 listopada: 11:00 Jantar Dziwnów – Masovia Maszewo, 13:00 Orzeł Łoźnica – KP Przecław, 13:00 Mewa Resko – Wicher Brojce, 13:00 Arkonia Szczecin – Dąb Dębice, 14:00 Fala Międzyzdroje – Ehrle Dobra Szczecińska, 14:00 Polonia Płoty – Center MD Goleniów, 14:00 Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękitni Trzygłów. Niedziela 11 listopada: 13:00 Sparta Gryfice – Pomorzanin Nowogard

B klasa grupa 1: wyniki 11 kolejki: Pionier Żarnowo – Bizon Cerkwica 3:0, Znicz Wysoka Kamieńska – Sarmata Dobra 1:4, Promień Mosty – Sowianka Sowno 2:1, Korona Stuchowo – Bałtyk Gostyń 3:2, Prawobrzeże Świnoujście – Jastrząb Łosośnica 7:1, Radowia Radowo Małe – Orzeł Prusinowo 5:1. Pauza: Zalew Stepnica

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Prawobrzeże 28 pkt., 2. Korona 24 pkt., 3. Orzeł P. 18 pkt., 4. Sowianka 16 pkt. (…) 12. Bizon 4 pkt., 13. Bałtyk 3 pkt.

12 kolejka: sobota 10 listopada: 12:00 Orzeł Prusinowo – Korona Stuchowo, 13:00 Sowianka Sowno – Radowia Radowo Małe, 13:00 Zalew Stepnica – Znicz Wysoka Kamieńska, 14:00 Bałtyk Gostyń – Prawobrzeże Świnoujście, 15:00 Sarmata Dobra – Pionier Żarnowo. Niedziela 11 listopada: 14:00 Bizon Cerkwica – Promień Mosty. Pauza: Jastrząb Łosośnica