Sparta i Wybrzeże nie zwalniają tempa. Rega oraz Wicher remisują

W miniony weekend rozegrano mecze ligowe. Czwartoligowa Intermarche Rega Trzebiatów zremisowała, także remis zanatowali zawodnicy Wichra grający w Szczecińskiej Klasie Okręgowej, w tej samej lidze kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal, ligę niżej Sparta Gryfice zwyciężyła, tylko remis na własnym terenie „ugrała” płotowska Polonia. Mecz Błękitnych Trzygłów został przełożony.

IV liga

Cztery gole zobaczyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie mieli okazję oglądać pojedynek Intermarche Regi Trzebiatów z drużyną Sparty Węgorzyno. W 17 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Szymon Kurczak, lecz tuż przed przerwą bramkarza Regi pokonał Wojciech Witoń. Na prowadzenie gospodarzy w 70 minucie wyprowadził Marcin Muzyczuk, lecz nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca, gdy w 80 minucie bramkę na remis strzelił Damian Dzierbicki.

Szczecińska Klasa Okręgowa

Podopieczni trenera Marcina Kańczuckiego w roli gospodarza na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie podejmowali zespół Arkonii Szczecin. Kibice oglądali bardzo zaostrzony mecz. W 60 minucie zawodnik przyjezdnych dostał czerwoną kartkę za celowe uderzenie łokciem w twarz zawodnika z Brojc, chwilę później drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał kolejny zawodnik przyjezdnych. Brojczanie przez 30 minut grali w przewadze dwóch zawodników, lecz niestety nie udało im się strzelić zwycięskiego gola. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zwycięstwo w Pobierowie odniosła drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal, która podejmowała zespół Odry Chojna. Gospodarze na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, autorem dubletu był Jacek Girczyc. W 59 minucie goście strzelili gola kontaktowego. Wynik spotkania w 75 minucie ustalił Krzysztof Andrzejewski, który strzelił bramkę na 3:1.

Klasa Okręgowa Północna

Kolejne zwycięstwo na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Płotach odnieśli zawodnicy Sparty Gryfice, zespół trenowany przez Marcina Murawskiego pewnie pokonał drużynę Jantara Dziwnów. Prowadzenie gryficzanom dał w 9 minucie Tomasz Wlaźlak, który zamienił rzut wolny na bramkę, tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Robert Pałka. Po przerwie trzecią bramkę dla Sparty strzelił Maciej Rogowski. Goście odpowiedzieli w 58 minucie, autorem bramki był Radosław Smela, lecz minutę później fenomenalnym uderzeniem w same okienko popisał się Robert Pałka. W 90 minucie zawodnik przyjezdnych, także popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego w okienko bramki, mecz zakończył się 4:2. Spartanie mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów. Jedynie remis udało się ugrać Polonii, która na własnym terenie podejmowała drużynę Promienia Mosty. Goście jako pierwsi zdołali umieścić futbolówkę w bramce rywali, miejscowi odpowiedzieli golem Eryka Ledera. Błękitni Trzygłów ponownie nie rozegrali meczu, na prośbę gości, ze względu na stan murawy.