Sparta Gryfice partnerem Pogoni

Miejski Klub Sportowy Sparta Gryfice dołączył do grona beneficjentów projektu „Pogoń to Wy!” i został nowym partnerem Pogoni Szczecin. Do podpisania umowy doszło w Gryficach podczas obchodów 70-lecia klubu.

Oba kluby od lat spotykały się na gruncie sportowym. Zespoły juniorskie Dumy Pomorza wielokrotnie gościły na obiektach Sparty. Z Gryfic pochodzi również kilku zawodników, którzy ostatnio pukali do pierwszego zespołu Pogoni jak choćby Kamil Zieliński, który regularnie grał w rezerwach i był bliski gry w Ekstraklasie. Podobnie było również z Konradem Bartoszewiczem oraz Gracjanem Kuśmierkiem, który teraz przebywa na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa.

Dzięki współpracy w ramach projektu „Pogoń to Wy!” klub z Gryfic otrzyma pełne wsparcie merytoryczne z zakresu kształcenia młodzieży. Trenerzy Sparty będą mogli uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych na obiektach Pogoni, a młodzi piłkarze otrzymają szansę sprawdzenia się na tle swoich rówieśników ze Szczecina. Najzdolniejsi znajdą się również pod obserwacją działu skautingu Dumy Pomorza i w przyszłości mogą trafić na Twardowskiego.

źródło: pogonszczecin.pl

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia