Sparingi, sparingi...

Za nami kolejny tydzień przygotowań drużyn piłkarskich z regionu do inauguracji sezonu 2017/2018. Pierwsze dwa mecze sparingowe rozegrały Polonia Płoty i Sparta Gryfice – oba zespoły zanotowały zwycięstwo i porażkę. Pozostałym drużynom wiodło się różnie.

 

Beniaminek IV ligi, Intermarche Rega Trzebiatów, na mecz towarzyski do Ustronia Morskiego wybrała się bez pięciu podstawowych zawodników. Drużyna Astry, spadkowicz z IV ligi, wykorzystała braki kadrowe rywala i zwyciężyła 5:0. Kolejny sparing podopieczni trenera Kamila Twarzyńskiego rozegrają w sobotę, 5 sierpnia, w Gościnie – rywalem trzebiatowian będzie tamtejszy Olimp, który na co dzień również występuje w IV lidze.

Wybrzeże Rewalskie Rewal na stadionie w Niechorzu podejmowało Inę Goleniów (IV liga). Do przerwy gole nie padły, po zmianie stron goście dwukrotnie pokonali golkipera miejscowych. Zespół znad morza odpowiedział trafieniem kontaktowym autorstwa Erwina Cybulaka ale goleniowianie dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie wygrali 4:1. Kolejny sparing team dowodzony z ławki przez trenera Tadeusza Piotrowskiego rozegra w sobotę, 5 sierpnia, o godzinie 18:00. Do Niechorza przyjedzie Astra Ustronie Morskie.

Brojecki Wicher na własnym boisku testował formę ligowego rywala, Iskry Golczewo. Po trafieniach Arkadiusza Szustka, Przemysława Szustka i Jakuba Pierścionka brojczanie zwyciężyli 3:1. Kolejnym sparingpartnerem Wichra będzie Ina Goleniów.

Zwycięstwo w meczu kontrolnym odniosła także drużyna Błękitnych Trzygłów. Zespół trenowany przez Damiana Ragusa na własnym terenie ograł beniaminka Klasy Okręgowej Północnej, drużynę Jantara Dziwnów, 3:2. Pierwsze dwa sparingi mają za sobą zespoły z Płotów i Gryfic. Polonia w środę uległa Inie Goleniów 3:9 zaś w ubiegłą sobotę ograła Syrenę Grot Rymań (klasa okręgowa) 10:1. Gryficka Sparta w miniony czwartek pokonała w Stuchowie grającą na co dzień w A klasie Koronę 6:2 a w sobotę na boisku w Dygowie uległa czwartoligowemu Raselowi 3:4. Drużyna z Płotów najbliższy mecz kontrolny rozegra w czwartek, 3 sierpnia, o godzinie 19:00 w Stuchowie gdzie mierzyć się będzie z tamtejszą Koroną. W sobotę, 5 sierpnia, Sparta Gryfice i Polonia wezmą udział w międzynarodowym turnieju, który zostanie rozegrany na stadionie w Płotach.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia