Spadek Wichra Brojce, ważne zwycięstwo Wybrzeża

Blisko miesiąc czekali piłkarze oraz sympatycy Intermarche Regi Trzebiatów na zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi, w minioną sobotę wreszcie udało się zdobyć komplet punktów. Pewny degradacji ze Szczecińskiej Klasy Okręgowej jest już Wicher Brojce, bardzo ważne zwycięstwo odniosło rewalskie Wybrzeże. W północnej grupie „okręgówki” solidarnie zwyciężyły zespoły z Gryfic, Płotów i Trzygłowa.

IV liga: zawodnicy Intermarche Regi w ubiegłą sobotę potwierdzili zwyżkę formy i po przełamaniu serii porażek remisem w Karlinie tym razem zdobyli komplet punktów ogrywając Leśnika Manowo. Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie czekali aż do 62 minuty kiedy to golkipera przyjezdnych pokonał Igor Duńczak. Prowadzenie miejscowych podwyższył kwadrans później Damian Kowalczyk i gdy wydawało się, że trzebiatowianie pewnie zwyciężą, bramkę kontaktową na pięć minut przed końcem spotkania strzelił Adrian Szatkowski i było 2:1. Mimo nerwowej końcówki gospodarze „dowieźli” korzystny rezultat do końca. Wyniki 32 kolejki: Jeziorak Szczecin – Sokół Karlino 3:3, Bałtyk Koszalin – Gryf Kamień Pomorski 4:0, Ina Goleniów – Olimp Gościno 1:0, Gryf Polanów – Hutnik Szczecin 3:2, Osadnik Myślibórz – Kluczevia Stargard 1:3, Iskra Białogard – Rasel Dygowo 1:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Leśnik Manowo 2:1, MKP Szczecinek – Sparta Węgorzyno 10:0, Morzycko Moryń – Vineta Wolin 0:1

Skrócona tabela po 32 kolejce: 1. Bałtyk 82 pkt. (pewny awans) (…) 8. Intermarche Rega 48 pkt., 9. Gryf Kamień Pom. 47 pkt. (…) strefa spadkowa: 16. Sparta Węgorzyno 31 pkt., 17. Iskra Białogard 30 pkt., 18. Osadnik 16 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: bardzo ważne zwycięstwo w kwestii utrzymania odniosło Wybrzeże Rewalskie Rewal, które na stadionie w Niechorzu ograło również zagrożoną spadkiem drużynę Mierzynianki Mierzyn. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście, miejscowi odpowiedzieli trafieniem wyrównującym autorstwa Jacka Girczyca a gola dającego trzy punkty Wybrzeżu strzelił Dawid Kujawski. W chwili obecnej zespół znad morza awansował na dwunastą lokatę w tabeli jednak ma tylko punkt przewagi nad czternastym miejscem, które w chwili obecnej również jest zagrożone degradacją. Losy rewalskiego Wybrzeża rozstrzygną się zatem w dwóch ostatnich seriach gier. Pewny spadku jest już inny przedstawiciel naszego powiatu, Wicher Brojce, który na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie wysoko uległ pewnemu awansu zespołowi rezerw Błękitnych Stargard. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało wysokiego zwycięstwa gości, którzy skromnie prowadzili 1:0. Na dziesięć minut przed końcem meczu było już jednak 0:5, wówczas honorowe gole dla brojczan zdobyli Arkadiusz Szustek i Jakub Pierścionek. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych którzy strzelili szóstą bramkę, jeszcze w samej końcówce czerwoną kartkę obejrzał Arkadiusz Szustek. Wyniki 28 kolejki: Stal Szczecin – Błękit Pniewo 2:0, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Mierzynianka Mierzyn 2:1, Arkonia Szczecin – Odra Chojna 2:4, Ogniwo Babinek – Dąb Dębno 5:6, Piast Chociwel – Iskra Golczewo 0:2, Flota Świnoujście – Zorza Dobrzany 3:2, Biali Sądów – Chemik Police 0:2, Wicher Brojce – Błękitni II Stargard 2:6

Skrócona tabela po 28 kolejce: 1. Chemik 80 pkt., 2. Błękitni II 63 pkt. (oba zespoły pewny awans) (…) 10. Iskra 33 pkt., 11. Dąb Dębno 32 pkt., 12. Wybrzeże 31 pkt., 13. Mierzynianka 31 pkt., strefa spadkowa: 14. Arkonia Szczecin 30 pkt., 15. Błękit Pniewo 28 pkt., 16. Wicher 20 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: w Gryficach miejscowa Sparta rywalizowała z zachowującym matematyczne szanse na awans Pomorzaninem Nowogard. Po 25 minutach gospodarze prowadzili 2:0 dzięki bramkom autorstwa Tomasza Wlaźlaka i Mariusza Płuciennika, nowogardzianie jeszcze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego. Druga połowa należała do miejscowych, którzy do swojego dorobku dołożyli jeszcze trzy gole strzelane kolejno przez Macieja Rogowskiego, Kamila Motela i Mariusza Remplewicza. Pomorzanin w końcówce zdołał po raz drugi umieścić futbolówkę w bramce gryficzan lecz to wszystko na co było tego dnia stać gości. Również wysokie zwycięstwo odnieśli Błękitni Trzygłów, którzy ograli w Mostach broniący się przed degradacją zespół Promienia. Chwilę przed przerwą prowadzenia przyjezdnym dał Maciej Cymkiej a kilkadziesiąt sekund po zmianie stron było już 0:2 dzięki celnemu uderzeniu Jakuba Gnata. Kilka minut później trzeciego gola dla trzygłowian zdobył Krystian Siedlecki. Miejscowi odpowiedzieli bramką na 1:3 w 62 minucie lecz w końcówce kolejne dwie bramki zdobyli Błękitni za sprawą Jakuba Gnata i Macieja Cymkieja. Siedem goli zobaczyli kibice na stadionie w Płotach gdzie Polonia podejmowała zespół Ehrle Dobra Szczecińska. Strzelanie rozpoczęli przyjezdni jednak jeszcze w pierwszej odsłonie pojedynku dublet zaliczył Artur Nabrzewski i to płotowski zespół schodził na przerwę prowadząc 2:1. W drugiej połowie zmobilizowani goście dwukrotnie pokonali Marcina Labudę i po godzinie gry wynik brzmiał 2:3. Do remisu doprowadził Mariusz Stachowiak a gdy wydawało się, że wynik pozostanie nierozstrzygnięty, szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Klaudiusz Miler. Wyniki 28 kolejki: Sparta Gryfice – Pomorzanin Nowogard 5:2, Mewa Resko – Światowid 63 Łobez 1:2, Promień Mosty – Błękitni Trzygłów 1:5, Masovia Maszewo – KP Przecław 4:0, Orzeł Łoźnica – Iskierka Szczecin 3:1, Polonia Płoty – Ehrle Dobra Szczecińska 4:3, Jantar Dziwnów – Ina Ińsko 0:1, Odrzanka Radziszewo – Sarmata Dobra 1:1

Skrócona tabela po 28 kolejce: 1. Światowid 61 pkt., 2. Iskierka 61 pkt. (oba zespoły pewny awans), 3. Pomorzanin 50 pkt., 4. Błękitni 50 pkt., 5. Polonia 47 pkt., 6. Sparta 46 pkt. (…) 13. Orzeł Łoźnica 28 pkt., strefa spadkowa: 14. Promień 21 pkt., 15. Odrzanka 18 pkt., 16. Sarmata 17 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 24 kolejki: Znicz Wysoka Kamieńska – Intermarche Rega II Trzebiatów 3:0 walkower, Zieloni Wyszobór – Radowia Radowo Małe 3:0, Sowianka Sowno – Jastrząb Łosośnica 3:0, Korona Stuchowo – Fala Międzyzdroje 1:2, Zalew Stepnica – Prawobrzeże Świnoujście 3:5, Bałtyk Gostyń – Bizon Cerkwica 3:5

Skrócona tabela po 24 kolejce: 1. Fala 57 pkt., 2. Prawobrzeże 55 pkt., 3. Korona 55 pkt., 4. Sowianka 49 pkt., 5. Bizon 31 pkt. (…) 10. Intermarche Rega II 24 pkt. (…) spadek do B klasy: 13. Zieloni 6 pkt.