Skwer Kresowian i Sybiraków - poświęcony i odsłonięty

Oficjalne odsłonięcie i poświęcenie Skweru Sybiraków i Kresowian miało miejsce w niedzielę podczas uroczystych obchodów Dnia Sybiraka.

Odsłonięcie i poświęcenie Skweru Sybiraków i Kresowian odbyło się podczas niedzielnych (15.09.) obchodów Dnia Sybiraka. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele pw. WNMP w Gryficach.

Skwer, o czym informowaliśmy już na łamach naszego portalu, znajduje się na ulicy 11 Listopada. W niedzielnej ceremonii udział wzięły poczty sztandarowe i zaproszeni goście. Wśród nich, byli poseł Sejm RP Michał Jach, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Łącki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Kulesza, Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz wraz z zastępcą, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł z zastępcą oraz radni Powiatu Gryfickiego i gminy Gryfice, a także przyjaciele Związku Sybiraków w Gryficach.

Niedzielne uroczystości zakończyły się pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru na Cmentarzu Komunalnym, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia, a następnie złożono wiązanki kwiatów.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia