Sezon na plażowanie coraz bliżej. Kiedy pojawią się ratownicy?

Za kilkanaście dni ruszy sezon letni. Wraz z nim na plażach pojawią się ratownicy, którzy strzec będą bezpieczeństwa kąpiących się w Bałtyku turystów.  

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Nadmorskie gminy szykują się na przyjazd turystów i zabezpieczają plaże. W tym czasie plaż naszego powiatu strzec będzie 96 ratowników.

Tegoroczny sezon letni na plażach naszego powiatu rozpocznie się w sobotę 22 czerwca. Tego dnia ratownicy pojawią się na wszystkich nadmorskich plażach strzeżonych. – Łącznie na trzech naszych plażach, czyli na plaży centralnej i zachód w Mrzeżynie oraz w Rogowie będzie pięć stanowisk ratowniczych. Przez cały sezon o bezpieczeństwo turystów dbać będzie 21 ratowników - informuje Jacek Pawlik, prezes Zakładu Gminnego Mrzeżyno, który w gminie Trzebiatów zarządza plażami.

W gminie Rewal na ośmiu wieżyczkach ratowniczych stacjonować będzie 75 ratowników. –   Na plażach w Pobierowie i Pustkowie  oraz Trzęsacz i Rewal nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będzie po 24 ratowników, a na linii Niechorze – Pogorzelica 27 ratowników  - przekazuje Magdalena Bereżnicka z Urzędu Miejskiego w Rewalu odpowiedzialna za bezpieczeństwo plaż.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia