Sanepid kontroluje nad morzem. Nie wszędzie jest dobrze

Od początku czerwca, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach, dokonują kontroli punktów gastronomicznych i szeroko pojętych miejsc wypoczynku nad morzem. Jak dotąd skontrolowano 190 miejsc i nałożono 16 mandatów.

Sezon letni to okres wytężonej pracy nie tylko hotelarzy i restauratorów, ale również inspektorów Sanepidu. Kontrolerzy sprawdzają ośrodki wypoczynkowe oraz restauracje, kawiarnie i bary w miejscowościach nadmorskich powiatu gryfickiego. Od początku czerwca inspektorzy przeprowadzili 190 takich kontroli. W 39 obiektach stwierdzono nieprawidłowości. W 16 przypadkach nałożono mandaty karne na łączną kwotę 5 800 złotych.

- Brak środków dezynfekująco-myjących, brudno utrzymane pomieszczenia sanitarne, środki spożywcze po dacie lub terminie do spożycia, brak segregacji w urządzeniach chłodniczych oraz brak odzieży ochronnej pracowników – to jak informuje gryficki Sanepid najczęściej występujące nieprawidłowości, z jakimi podczas kontroli spotykają się inspektorzy.

Na 118 skontrolowanych punktów gastronomicznych, w 30 przypadkach stwierdzono uchybienia. Wynikiem tego było łącznie 5 000 złotych kary nałożonych na 14 przedsiębiorstw.
Szczególnym nadzorem Sanepidu są objęte obiekty zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Od czerwca przeprowadzono pięć kontroli kolonii letnich i obozów. W jednym stwierdzono uchybienia. Przedsiębiorca otrzymał 500-złotowy mandat.

Kontrolerzy Sanepidu nie omijają także ośrodków wczasowych, campingów, pól namiotowych, basenów i innych obiektów użyteczności publicznej. Na 67 kontroli tych miejsc, w 8 stwierdzono nieprawidłowości. Jeden przedsiębiorca otrzymał mandat w wysokości 300 zł. Inspektorzy wstrzymali także działalność 2 basenów.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia