Sąd bezlitosny dla burmistrza Gryfic. Szczygieł musi się meldować na komendzie!

Niestety mimo zażalenia, jakie złożył burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, włodarz będzie musiał nadal meldować się na komendzie policji. Przypomnijmy, że Andrzej Szczygieł podejrzany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Prokuratura postawiła burmistrzowi Gryfic zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Andrzej Szczygieł został zatrzymany, a po przesłuchaniu zwolniony za kaucją. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakazał kontaktu z określonymi osobami. Po tym, jak na początku lutego, ujawniliśmy całą sprawę i kiedy mieszkańcy dowiedzieli się o problemach z prawem włodarza, burmistrz odgrażał się zaskarżeniem prokuratury. Burmistrz wraz ze swoim mecenasem złożyli zażalenie na działanie prokuratury - chodzi o dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Niestety, jak dowiaduje się nasza redakcja, Sąd nie stanął po stronie podejrzanego Andrzeja Szczygła.

- Zażalenie rozpoznawał Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie i 22.02.2019 r., utrzymał zaskarżone postanowienie w mocy - przekazuje naszej redakcji rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie - sędzia Michał Tomala.

Zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, jeśli zostało to usankcjonowane przez Sąd stanowi wyraźny sygnał, że Sąd ocenił że zarzuty są poważne i mocno udokumentowane - ocenił dla naszej redakcji prawnik, ktorego poprosiliśmy o komentarz.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia